Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Kohtla-Järve uues eestikeelses gümnaasiumis alustas 323 õppurit

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi avamine

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi avamine

Ida-Virumaal Kohtla-Järvel avati uus eestikeelne riigigümnaasium 1. septembril, õpinguid alustas 323 neidu ja noormeest ning enam kui 40 õpetajat.

Kooli direktori Hendrik Aguri sõnul soovib ta ehitada uuest gümnaasiumist "reaal- ja loodusainete lipulaeva, loovusele ja vabadele meeltele avatud Ida-Virumaa hariduspärli". "Kaasaegne lähenemine tänasele gümnaasiumiharidusele ja uus kompetents loob head võimalused konkurentsivõimelise hariduse andmiseks ning elavdab piirkonna haridus- ja kultuurielu, liites siinset kogukonda veelgi rohkem ülejäänud Eestiga," lausus Agur.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Kohtla-Järve gümnaasium algusest peale olnud enamat, kui lihtsalt kool. “See on olnud uus mõtteviis – kuidas leida ühist, keskenduda heale, lähtuda tulevikust, arendada parimat ja kaasata igaühte meie armsa Eesti edasiviimiseks,” märkis valitsusjuht.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnustas alustava gümnaasiumi visiooni saada piirkonna initsiatiivikeskuseks. “Kahtlemata on kiiduväärt õpilaste kaasamine kooli loomisse, milles nemad on haaranud olulise rolli kooli kujundamisel. Rõõmu teeb see, et kool on suutnud kutsuda tööle õpetajaid üle kogu Eesti,” sõnas Reps.

Koolihoonet haldava Riigi Kinnisvara juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul on riigigümnaasiumid Riigi Kinnisvarale väga olulised ja huvitavad projektid, mida iseloomustavad märksõnad kaasaegne õpikeskkond ja energiatõhusus. „Kohtla-Järve riigigümnaasium on liginullenergiahoone, õpikeskkond on hästi läbimõeldud ja loogiline. Usun, et uue koolimaja võtavad ruttu omaks õpilased ja kohalik kogukond,” lisas Kusmin.