Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Rakvere Ametikooli liginullenergia õpilaskodus peeti sarikapidu

Rakvere Ametikooli õpilaskodu sarikapidu

Rakvere Ametikooli õpilaskodu sarikapidu

Täna peeti Rakvere Ametikooli õpilaskodu sarikapidu, tähistamaks liginullenergia õpilaskodu maksimaalse kõrguse saavutamist. Õpilaskodule tulid head soovima Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhata Teet Tiko, Riigi Kinnisvara arendus- ja ehitusosakonna direktor Mihkel Mäger, AS Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe, Rakvere Ametikooli direktor Kuno Rooba ning Rakvere linnapea Marko Torm.

“Rakvere ametikooli õpilaskodu hoone kõrguse saavutamine on kauaoodatud sündmus nii ametikooli kui rajatava Rakvere riigigümnaasiumi jaoks. Tulevikus saavad valmivat õpilaskodu ühiselt kasutada mõlema õppeasutuse õpilased ja see on selge märk õmblusteta hariduse tähendusest: lisaks võimalusele õppida mõlemas koolis pakutavate kursuste järgi on tulevikus õpilastel võimalik kasutada ühiselt ka mõlema kooli taristut. Nii saab õppija ise valida oma huvidele ja vajadustele vastavaid kursusi kas kutsekoolist või riigigümnaasiumist ning vajadusel ka ühest koolist lihtsamini teise üle minna,” ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Teet Tiko.

Õpilaskodule lisaks ehitatakse multifunktsionaalne spordiväljak ja jalgrataste hoiuruum, parkla õpilaskodu kasutajatele ning külalistele. Rakvere Ametikool on suurim kutseõppeasutus Lääne-Virumaal, koolis õpib ligikaudu 750 õpilast erinevatest Eesti maakondadest.

„Ma julgen väita, et valmiv ühiselamu saab olema Eesti kaasaegseim ja ka keskkonnasõbralik. Rajatav õpilaskodu tuleb liginullenergia koolihoone, kus on 200 kohta õpilastele. Lisaks õpilaskodule rajame ka multifunktsionaalse spordiväljaku, mis ehk aitab tulevastel õpilastel hästi sisse elada uude kogukonda,“ lisas Riigi Kinnisvara arendus- ja ehitusdirektor Mihkel Mäger.

Ehitustööd on plaanis lõpetada 2019. aasta lõpuks, projekti kogumaksumus on 4,53 miljonit eurot ilma käibemaksuta. Õpilaskodu on planeeritud 200 kohaga, 4korruselisena ning suletud netopind on 2957 m2. 

Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe lisas, et sarikapidu on ehituses tähtis verstapost. „Hoone vorm on oma täies mastaabis ja kõrguses valmis ning tellija näeb iga päevaga aina enam ja reaalsemalt, mida ta ostab. Loodan väga, et nähtu meeldib,“ ütles Mäe.

Riigi Kinnisvara ja AS Merko Ehitus Eesti sõlmisid eelmise aasta oktoobris ehituslepingu Rakvere Ametikooli liginullenergia nõuetele vastava õpilaskodu ehitamiseks aadressiga Piiri tn 8, Rakvere. Rakvere Ametikooli hoonetekompleksi kuuluv ja 1961. aastal ehitatud ning tänaseks amortiseerunud õpilaskodu lammutati täielikult. Hoone oli kokku ehitatud muu hoonetekompleksiga – 1915. aastal rajatud peahoonet ja lammutatud hoonet ühendas 2012. aastal valminud 1korruseline lamekatuse ja pinnasel põrandaga hooneosa.

Rakvere Ametikooli direktor Kuno Rooba lisas, et rõõm on nentida, et meie õpilaskodu ehitus kulgeb hoogsalt ja oleme jõudnud sarikapeoni. „Ehitajad on olnud erakordselt tublid ja liiguvad hetkel suisa ennaktempos. Usun, et neil pole põhjust meile otsasarika külge vanu tööpükse panna. Oleme igatahes valmis kooli kokkade ja kokaõpilaste abiga  neid kostitama,“ ütles Rooba.

 

Rakvere linnapea Marko Tormi tsitaat „Rakvere jaoks ülioluline arendustöö saab taas ühe vaheetapi läbitud. Kaunis ja tänapäevane õpilaskodu ei ole pikisilmi oodatud vaid Ametikooli õpilaste, vaid ka Rakvere linna poolt. Oleme koostöös Ametikooli ja riigiga arvestanud uue ehituse juures ka tulevase riigigümnaasiumi mahtudega. Usun ise, et suvisel perioodil võib sellest abi olla ka linna külalistele uute majutusvõimaluste pakkumise näol. Ametikooli akadeemilise ja praktilise taseme osas oleme saanud pikalt uhkust tunda – nüüd jõuab ka taristu edukalt järele“ märgib linnapea Marko Torm.

Rakvere Ametikooli õpilaskodu projekteerija on BOA OÜ ning arhitektuurikonkursi võidutöö „Hõbe“ autoriteks on Anto Savi, Jürgen Lepper, Margus Soonets ja Kaidi Piirimets.

Rakvere Ametikooli õpilaskodu õueala kunstikonkursil valis žürii 17 töö hulgast võitjaks Jass Kaselaane teose „Koduvalvur“. Jass Kaselaane teoseid iseloomustab totaalsus, läbimõeldus ning arvestamine ümbritseva ruumi ja valitud teemaga. Valgest betoonist 2,3 meetri kõrgune skulptuur „Koduvalvur” on hästi modelleeritud meeldiva üldistusastmega teos. Hiiglaslik koerakutsikas õpilaskodu akende all mõjub sõbralikult ja soojalt, sümboliseerides samaaegselt ausust, lojaalsust, tarkust ning sõprussidemete hoidmist. Koerakutsikat saab Rakvere Ametikooli õpilaskodu ees näha juba sellel sügisel.