Font size

Lineheight

Contrast

Luua Metsanduskooli õpilaskodu kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus rekonstrueeritava Luua Metsanduskooli õpilaskodu puhkeruumi seinale, mis paikneb Luua mõisa peahoones Jõgevamaal.

Otsitav taies peab esindama Eesti kunsti hetkeseisu ja olema sobiv ja kohane antud hoonesse, nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Loodav taies peab kõnetama ruumi kasutajaid. Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme  ja materjale, loodava taiese tehnika ja materjal on vaba.

Luua mõis

Vanimad teated Luua mõisa kohta pärinevad 1519. Mõis sai oma nime Ludenite aadlisuguvõsalt, kellele Tartu piiskop oli mõisa keskajal läänistanud. 1736. aastal lasi Johan Jakob Strömfelt ehitada väikese ühekorruselise barokkstiilis härrastemaja. 1919. aastal riigistatud hoones tegutseb alates 1948. aastast metsanduskool, mille tarbeks ehitati maja 1950. aastatel kahekorruseliseks. 2020. aastal alustati hoone rekonstrueerimist tänapäeva vajadustele vastava õpilaskodu otstarbeks. Hoone põhikorrusele jääb muuseum, kus muuhulgas korraldatakse koolitusi, seminare ja vastuvõtte.

Luua mõisa kunsti asukoht

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 3. märts 2021 kell 15.00

Laadi alla:

Viljandi State High School (completion year 2012). Foto: K. Uuusoja