Font size

Lineheight

Contrast

Pärnu siseturvalisuse ühishoone otsib kunstiteost

Pärnu sisejulgeoleku ühishoone

Pärnu sisejulgeoleku ühishoone

Riigi Kinnisvara koostöös Siseministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Pärnu siseturvalisuse ühishoone peasissepääsu betoonist varikatusele. Hoone paikneb Pärnus, aadressil A.H. Tammsaare pst 61.

 

Kunstikonkursi raames otsitakse Pärnu siseturvalisuse ühishoonet ja seeläbi ümbritsevat keskkonda rikastavat taiest, mis peab esindama Eesti kunsti hetkeseisu, olema sobiv ja kohane siseturvalisuse ühishoonele, nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest.

 

Otsitav kunstiteos hoone sissepääsu varikatusel on mõeldud hoone sissepääsu ilmestamiseks ning positiivseks tervituseks hoonesse sisenemisel. Märksõnadeks on kaasaegsus, esinduslikkus ja inimlikkus.

 

Planeeritav kunstiteos võib katta varikatuse täies pikkuses ning vajadusel asetseda ka varikatuse paremapoolsel külgseina välispinnal. Soovi korral võib loodav taies kasutada ära ka varikatuse lae sisepinna.

 

Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale. Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast mittepõlevast materjalist – soovitatavalt metall, looduslik kivi, keraamika, klaas või nende omavaheline kombinatsioon.

 

2021. aasta suvel valminud Pärnu sisejulgeoleku hoones asuvad Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti, Kaitsepolitseiameti, Häirekeskuse, Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) ning Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi töö-, puhke-, ja teenistusruumid.

 

Pärnu ühishoone

Kunstikonkursi žüriisse kuuluvad žürii esimees Pärnu siseturvalisuse ühishoone arhitekt Martin Aunin, Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja varade alal Janne Pikma, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Paul Mänd, Ahti Seppet ja Kalle-Priit Pruuden, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Eva Näripea ja Maarin Ektermann, Pärnu linna linnakujunduse spetsialist Janno Poopuu. Lisaks osaleva žürii töös hääletusõiguseta eksperdid – Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefekt Kaido Kõplas, Päästeameti Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla ning Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Aigo Keskküla.

 

Pärnu siseturvalisuse ühishoone kunstikonkurss on 2020. aastal luhtunud Pärnu ühishoone kunstikonkursi jätkukonkurss. Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 65 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 3250 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 16. märts 2022 kell 15.00. Käimasolevate kunstikonkursside võistlusjuhendid on kättesaadavad Riigi Kinnisvara kodulehelt: https://www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid

 

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid.

 

Lae alla:

Pärnu siseturvalisuse ühishoone kunstikonkursi võistlusjuhend

Pärnu siseturvalisuse ühishoone kunstikonkursi võistlusjuhendi lisad