Font size

Lineheight

Contrast

Kiviõli Pääste ja PPA ühishoone sai nurgakivi

Foto: Rene Suurkaev

Foto: Rene Suurkaev

Kiviõli linn saab üle 100 aasta omale päris uue ühiskondliku hoone – Siseministeeriumi tellimisel 2023. aastal valmiv Kiviõli Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone sai täna pidulikult nurgakivi.

 

Hoone arhitektuuriline välimus on loodud konkreetselt antud asukohta arvestades, olles linna sissesõidul Ida-Virumaa poolt üks esimesi tervitajaid peatänava ääres.

 

„Kiviõli linn on rajatud 1922. aastal ning täna, 100 aastat hiljem, saame panna nurgakivi linna päris uuele ühiskondlikule, siseturvalisuse hoonele. Turvatunde tagamine on praegusel ajal muutunud iseäranis oluliseks ja keskseks väärtuseks. Usun, et uus hoone pakub siin töötavatele inimestele igakülgselt motiveeriva ja kaasaegse töökeskkonna,“ sõnas Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin. “Oleme projekteerimisel silmas pidanud, et hoone oleks piirkonna inimestele sobiv ning sulanduks siinsesse keskkonda hästi,“ lisas ta.

 

"Päästeametile on väga oluline oma töötajate tervis ja rahulolu töötingimustega. Meie päästetehnika ja varustus on kallis, mistõttu tuleb seda hästi hoida ja hooldada. Uued majad tagavad selleks vajaliku toimepidevuse, sest on varustatud generaatoritega. See tähendab, et me saame paremini hakkama. Kui elekter kaob, siis meie hoonetes on vool olemas, lambid põlevad ning garaažides ja hooldusruumides vajaminev tehnika töötab. Samuti on uutes ruumides paremad olme- ja töötingimused," ütles Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmann.

 

„Valmiv ühishoone on järjekordne oluline samm Virumaa ja Kiviõli inimeste turvalisuse suurendamise suunas. Hetkel Kiviõlis asuv politseihoone on küll kasutuskõlblik, kuid ei vasta enam ammu tänapäeva standarditele ja töökeskkonna nõuetele. Kaasaegne töökeskkond parandab oluliselt politseinike ja päästjate tingimusi ning annab meile võimaluse pakkuda veel paremat teenust kogukonnale ja klientidele. Lisaks on senised kogemused näidanud, et asutuste ühte hoonesse koondamine on end õigustanud ja aidanud kaasa omavahelise koostöö tugevdamisele,“ kinnitas Ida prefekt Tarvo Kruup.

 

Ühishoone ruumides on rakendatud saastunud ja saastevaba pinna kontseptsiooni, mis ida piirkonnas esimest korda kasutati Sillamäe ühishoones. Uues ühishoones on oluliselt paranenud töötajate sportimis-, olme- ja töötingimused ning tehnika hoiustamise ning hoolduse võimalused. Hoones on olemas ka mahukas õppeklass ja torulift.

 

Projekti meeskond on projekteerija Novarc Group AS, arhitekt Martin Aunin, sisearhitekt Lauri Laisaar. Ehitaja Dreibau OÜ ning omanikujärelevalvet teostab Keskkonnaprojekt OÜ.

 

Projekti kogumaksumus 4,8 miljonit eurot. Kiviõli Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone asub Kiviõlis, Viru tn 23.