Font size

Lineheight

Contrast

Kohtla-Järve ühishoone sai nurgakivi

Kohtla-Järve ühishoone nurgakivi. Foto: Rene Suurkaev

Kohtla-Järve ühishoone nurgakivi. Foto: Rene Suurkaev

Täna sai nurgakivi kaasaegsete töötingimustega Kohtla-Järve siseturvalisuse ühishoone, mis alustab tööd 2023. aastal. Hoone maksumus 7,6 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

 

Kohtla-Järvele rajatav on kuues ühishoone, mis päästele ja politseile Ida-Virumaal ehitatakse. Uude siseturvalisuse ühishoonesse kolivad Päästeamet ning Politsei- ja Piirivalveamet.

 

„Mul on väga hea meel, et järjekordne siseturvalisuse ühishoone Ida-Virumaal on nüüd juba peaaegu käeulatuses. Kui Kohtla-Järve ja hiljuti samuti nurgakivi saanud Kiviõli ühishoone valmivad, siis on kõik Ida-Virumaa suuremad piirkonnad saanud uued siseturvalisuse hooned. Praeguseks on juba kasutusel ühishooned Narvas, Jõhvis ja Sillamäel,“ ütles Siseministeeriumi kantsler Tarmo Miilits. Tema sõnul on politseinike ja päästjate kaasaegse töökeskkonnaga ühine kodumaja vundamendiks, et piirkonnas oleksid siseturvalisuse teenused hästi tagatud. „Samas on hea tõdeda, et rahvas peab mõlema tööd kogu Eestis juba praegu väga usaldusväärseks. Hiljutise avaliku arvamuse uuringu järgi on Eesti inimeste usaldus Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti vastu ligi 90 protsenti,“ ütles Miilits.

 

„Ida-Virumaale on rajamisel kaks uut pääste ja politsei ühishoonet samaaegselt. Lisaks Kohtla-Järvele valmib uus sisejulgeoleku ühishoone 2023. aastal ka Kiviõlis. Rajatavad hooned arvestavad esmajoones 24/7 tegutsevate päästetöötajate ja politseinike kaasaegse ning mugava töökeskkonna vajadustega, võimaldades hoida päästetehnika alati stardivalmis. Uue ühishoone rajamisel on fookuses hoone toimepidevuse tagamine igas olukorras ja samuti energiatõhusus,“ sõnas Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin.

 

Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmanni kinnitusel ootavad kõige rohkem uusi ruume Kohtla-Järve päästekomando liikmed, kes 2006. aastast on teinud tööd hoones, mille seisukord jätab soovida paremat.

„Päästeametile on väga oluline oma töötajate tervis ja rahulolu töötingimustega. Meie päästetehnika ja varustus on kallis, seda tuleb hästi hoida ning hooldada. Uued majad tagavad ka parema toimepidevuse. Meie uued hooned on varustatud generaatoritega, mis tähendab seda, et me oleme toimepidevuses tublimad ja saame paremini hakkama. Kui elekter kaob, siis meie hoonetes on pistikutes vool olemas, lambid põlevad ning garaažides ja hooldusruumides vajaminev tehnika töötab. Tänan Siseministeeriumi ja Riigi Kinnisvara ASi otsuste eest lahendada Ida-Virumaal pääste ja politsei töötingimused,“ lisas Holzmann.  

 

Ida prefekt Tarvo Kruubi sõnul parandab valmiv ühishoone oluliselt politseinike töötingimusi ning võimaldab pakkuda paremat teenust kogukonnale ja klientidele. „Hetkel on Kohtla-Järvel asuv politseihoone küll kasutuskõlblik, kuid ei vasta enam ammu tänapäeva standarditele ja töökeskkonna nõuetele. Valmiv hoone annab meile võimaluse tuua politseid kogukonnale lähemale ning osa inimesi Jõhvis asuvast majast Kohtla-Järvele kolida ning seeläbi politseinike töötingimusi avaramaks ja mugavamaks muuta,“ kirjeldas Kruup. Ta lisas, et riigi panus Virumaa inimeste turvalisusesse järgmisel aastal valmiva ühishoone näol on kahtlemata vajalik ja väga oluline samm turvalisema tuleviku suunas.

 

Ühishoone projekteerija on ConArte OÜ, arhitekt Peep Urb, sisearhitekt Kadri Pärtelpoeg, ehitaja Dreibau OÜ ning omanikujärelevalvet teostab OÜ KESKKONNAPROJEKT.

 

Hoonete suletud netopindala on ca 2710,8 m2. Ühishoone saab olema kasutuses 24 tundi ja 7 päeva nädalas. Siseturvalisuse ühishoone asub Kohtla-Järvel, aadressil Järveküla tee 40. „Riigi eelarvestrateegia 2019–2022” meetme "Keskvalitsuse hoonete energiatõhususe parandamine" III taotlusvoorust suunati hoone energiatõhususe parandamiseks ca 2 miljonit eurot. Projekti maksumus 7,6 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.