Font size

Lineheight

Contrast

Kilingi-Nõmme Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone kunstikonkurss on avatud

Kilingi-Nõmme ühishoone.

Kilingi-Nõmme ühishoone.

Riigi Kinnisvara koostöös Siseministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Kilingi-Nõmme siseturvalisuse ühishoonele, mis hakkab paiknema peasissepääsu juures.

 

Kunstikonkursi raames otsitakse Kilingi-Nõmme Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühishoonet ja ümbritsevat keskkonda rikastavat kunstiteost. Loodav kunstiteos hakkab paiknema Kilingi-Nõmme ühishoone peasissepääsu varjualuse külgseinal.

 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 21. veebruar 2024 kell 15.00.

Võistlusjuhendi leiad Riigi Kinnisvara kodulehelt www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid

Kilingi-Nõmme ühishoone kunstiteose asukoht.
Kilingi-Nõmme ühishoone kunstiteose asukoht.

Otsitav kunstiteos on mõeldud hoone sissepääsu ilmestamiseks ja positiivseks tervituseks inimestele hoonesse sisenemisel. Taies peab esindama Eesti kunsti hetkeseisu ning olema sobiv ja kohane siseturvalisuse ühishoonele, nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Teost luues võiks lähtuda märksõnadest – sõbralik, esinduslik ja riigi kohalolek.

 

Väga oodatud on pannood, reljeefid ja installatsioonid. Taiese paiknemisala kõrgus varjualuse külgseinal on 3220 mm, laius 1900 mm ning ruumilise kompositsiooni korral võib töö seinast eenduda kuni 300 mm. Kogu paiknemisala ei pea taiesega täitma, kuid loodav kunstiteos peab olema nähtav ja mõjus.
 

Kunstikonkursi žüriisse, kes kunstiteose lõppvaliku otsustavad, kuuluvad žürii esimees Kilingi-Nõmme ühishoone arhitekt Reino Rass, Siseministeeriumi nõunik Jüri Triletski, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Johannes Luik ja Vergo Vernik Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Kädi Talvoja ja Anu Allas. Lisaks osalevad žürii töös hääletusõiguseta ekspertidena Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefekt Kaido Kõplas, Päästeameti Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla, Saarde valla abivallavanem Külli Karu ning Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Aigo Keskküla.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 40 200 eurot, millele lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 2010 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

 

2024. aasta sügisel valmiva Kilingi-Nõmme Päästeameti ja Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone projekteeris Novarc Group AS. Hoone arhitektid on Inge Sirkel-Suviste ja Reino Rass ning sisearhitektid Eeva Masso ja Hene-Leen Rass.

 

Kilingi-Nõmme ühishoone saab olema kasutuses 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas. Avalikud teenused, mida ühishoone pakub on Päästeameti ennetustöö sh koolitused ja üritused ning Politsei- ja Piirivalveameti piirkonnatöö koostöös partneritega. Rajatav hoone hakkab paiknema Kilingi-Nõmme linnas Pärnu tänav 79.

 

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.

 

Lae alla:
Kilingi-Nõmme ühishoone kunstikonkursi võistlusjuhend
Kilingi-Nõmme ühishoone kunstikonkursi võistlusjuhendi lisad
Kilingi-Nõmme ühishoone kunstikonkursi selgitused I