Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Järvamaa Kutsehariduskeskuse kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida parimad kunstiteoste ideelahendused Järvamaa Kutsehariduskeskuse peahoone seinapindadele. Hoone paikneb Järva maakonnas, Tehnikumi tänav 4.

Otsitavateks kunstiteosteks on maalid, tehnikateks: õlivärv ja/või erinevad akrüül- ja temperavärvid. Maalide alusmaterjalid valib autor lähtuvalt tehnikast. 

Kunstiteoste temaatika on vaba, inspiratsiooniallikatena võib kasutada Järvamaa Kutsehariduskeskuse õppesuundi, milleks on põllumajandus, maaelu, ehitus, tehnika, IT, logistika, kaubandus, teenindus, toitlustus ja sotsiaaltöö.

Järvamaa Kutsehariduskeskuse koolimaja projekti autor on Arnold Matteus. Stalinistlikus stiilis hoone valmis 1955. aastal. Hoone on projekteeritud põllumajandustehnikumiks ning on sellisena eri nimetuste all tegutsenud siiamaani. 

2020. aastal alustatud koolihoone rekonstrueerimise eesmärgiks on luua tänapäeva vajadustele vastav õpikeskkond. Koolihoone aulas, fuajees ja koridorides taastatakse visuaalselt võimalikult algupärane 50-ndatele aastatele omane kujundusstiil.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 4. november 2020 kell 15.00.

Lae alla:

Tallinna kohtumaja (valmis 2018). Foto: M. Tomba