Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Paide riigigümnaasiumi kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi leidmaks parim kunstiteose ideelahendus Paide riigigümnaasiumi uude hoonesse. 

Otsitav taies peab olema sobiv ning kohane Paide riigigümnaasiumisse nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Teos võib kajastada vabalt valitud teemat või probleemi, ent peaks olema kaudselt seotud noorte, nende ees seisvate valikute ja haridusega.  

Paide riigigümnaasiumi moodustab muinsuskaitsealune ajalooline hoone ning uus rajatav hooneosa. Kaks hooneosa on ühendatud omavahel 1-korruselise klaasgaleriiga. Gümnaasiumihoone on projekteerinud Salto arhitektid, sisearhitektuurse lahenduse on loonud PINK sisearhitektid. Gümnaasiumihoone uus hooneosa on oma struktuurilt lihtne, koosnedes kolmest ristkülikukujulisest ja erineva kõrgusega kaldkatusega mahust. Hoone siseviimistluses on domineerivad heledast puitribidest kaldlaed, heledast puidust laudparkett põrandad, betoonist trepp võrkpiidega ning valged krohvitud seinad. Aktsendina on sisse toodud punast (RAL3004) nii seina, põranda kui ka mööbliobjektide näol.

Paide riigigümnaasium

Otsitava taiese asukohaks on uue hoone idasein 0-korruse sööklas, millele avaneb vaade kõigilt kolmelt korruselt. Teose paiknemisala maksimaalsed mõõdud on 9690mm x 6450mm (laius x kõrgus). Kogu paiknemisala ei pea taiesega täitma, kuid kindlasti peab planeeritav taies olema mõjus ning vaadeldav läbi avatud õhuruumi ka 1. korruse raamatukogust ja 2. korruse koridorist. 

Kunsti asukoht Paide riigigümnaasiumis

Alternatiivina broneeritud asukohale võib kunstnik pakkuda ka väiksematest formaatidest koosnevat, mõlemat hooneosa läbivat terviklikku seeriat, mis ei tohiks konkureerida muinsuskaitse all oleva hoone seinamaalingutega ega paikneda nende peal. 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 10. märts 2021 kell 15.00. 

Lae alla: 

Euroopa Liidu IT-agentuuri peakontor (valmis 2018). Foto: M. Tomba