Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Põllumajandusameti kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Valve Pormeistri projekti järgi ehitatud Põllumajandusameti ja Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) hoone galerii seinapinnale Sakus.

Kunstiteos kavandatakse hoonetiibasid ühendava teise korruse galerii punase tooniga puhasvuuk tellisseinale. Otsitav ideelahendus võiks lähtuda hoone arhitektuursest ja sisearhitektuursest lahendusest ning olema sobiv ja kohane antud hoonesse, nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme  ja materjale, loodava taiese tehnika ja materjal on vaba.

PMA kunstiteose asukohtPMA hoone galerii vaade õhtul

Loodav kunstiteos võiks juhinduda märksõnadest: taim, loom, maa, toit ning põllumajanduse ja keskkonna tasakaal.

Sakus, Teaduse 2 asuv hoone rajati 1974. aastal Taimekaitsejaamale, hiljem on toimunud mitmeid ümberkorraldusi, mis on toonud juurde mitmeid tegevusvaldkondi, kuid asutuste põhitegevus on alati olnud seotud põllumajandusega. 2020. aastal alustatud büroohoone rekonstrueerimise eesmärgiks on soojustada hoone välispiirded, rekonstrueerida tehnosüsteemid ning korrastatakse hoone arhitektuurset väljanägemist.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 25. november 2020 kl 15. 

Lae alla:

Teaduse 2 hoone Sakus

Euroopa Liidu IT-agentuuri peakontor (valmis 2018). Foto: M. Tomba