Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Rapla riigimaja kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara kuulutas välja kunstikonkursi, et leida ideelahendus 1974. aastal Helgi Margna projekti järgi valminud Rapla riigimajja, aadressiga Tallinna mnt 14.

Loodav kunstiteos hakkab paiknema Rapla riigimajaks rekonstrueeritava hoone 1. korruse auditooriumi seinal. Taies peab esindama Eesti kunsti hetkeseisu ja olema sobiv ning kohane Rapla riigimajja nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale. Loodavate taieste tehnika ja materjal on vaba.

Riigimajade loomise idee aluseks on riigi, sealhulgas asutuste soov kodanikke teenindada parimal võimalikul viisil ning lihtsustada riigi ja kodaniku vahelist suhtlemist. Eesmärk on pakkuda võimalikult laia ringi avalikke teenuseid, jagada nende tarbimise kohta infot ja abi.

2021. aasta sügisel valmivasse Rapla riigimajja on planeeritud Sotsiaalkindlustusameti, Terviseameti, Maksu- ja Tolliameti, Töötukassa, Põllumajandus- ja Toiduameti, Keskkonnaameti, Maa-ameti, Rahvakultuuri Keskuse, Muinsuskaitseameti, Tööinspektsiooni, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti, Haridus- ja Noorteameti, Maanteeameti, Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse ning Rahandusministeeriumi Regionaalhalduse osakonna Rapla talituse tööruumid.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 13. jaanuar 2021 kell 15.00.

Lae alla:

 

Rapla riigimaja

Jõhvi riigigümnaasium (valmis 2015). Foto: K. Uusoja