Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Elva Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti ühishoone kunstikonkurss on avatud

Elva ühishoone kunstikonkurss

Elva ühishoone kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara koostöös Siseministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Elva Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti ühishoone peasissepääsu esisele avalikule alale.

 

Kunstikonkursi raames otsitakse Elva ühishoonet ja seeläbi ümbritsevat keskkonda rikastavat kõikidest külgedest vaadeldavat installatsiooni või skulptuuri. Otsitav taies peab esindama Eesti kunsti hetkeseisu ning olema sobiv ja kohane siseturvalisuse ühishoonele, nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest.

 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 8. veebruar 2023 kell 15.00. Võistlusjuhendi leiad Riigi Kinnisvara kodulehelt www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

 

Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest, eelistatult metall, looduslik kivi, klaas või nende omavaheline kombinatsioon. Keelatud ei ole teiste materjalide kasutamine või lisamine, lähtuda tuleb vastupidavusest ja sobivusest ümbritseva keskkonnaga. Teost luues võiks lähtuda märksõnadest – sõbralik, esinduslik ja riigi kohalolek.

 

Elva

 

Loodav taies peab sobituma etteantud betoonist postamendile, mis võimaldab taiest vaadelda eemalt Kirde tänavalt. Kunstiteose gabariitmõõtmed ei ole määratletud, kuid taies peab olema eemalt nähtav ja mõjus.

 

Kunstikonkursi žüriisse kuuluvad žürii esimees Elva ühishoone arhitekt Juhan Rohtla, Tartu politseijaoskonna juht Andrus Reimaa, Päästeameti kommunikatsiooniosakonna nõunik Taavi Prints, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Mari Hiiemäe, Anne Rudanovski ja Elin Kard Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Anders Härm ja Mari Vallikivi ning hääletusõiguseta tehniline ekspert Urmas Vahi Riigi Kinnisvarast.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 54 200 eurot, millele lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 2710 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

 

2023. aasta sügisel valmiva ühishoone avalike teenuste alla kuuluvad Päästeameti ennetustöö, sh koolitused ja üritused ning Politsei- ja Piirivalveameti ohvriabi, sh kriminaalhooldus. Hoone saab olema kasutuses 24 tundi ja 7 päeva nädalas. Elva ühishoone autoriteks on KUU arhitektid Joel Kopli, Koit Ojaliiv ja Juhan Rohtla. Rajatav hoone hakkab paiknema Elva linnas, aadressil Kirde tänav 14.

 

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.

 

Lae alla:

Elva ühishoone kunstikonkursi võistlusjuhend

Elva ühishoone kunstikonkursi lähteülesande lisad