Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Kiviõli ühishoonele otsitakse konkursiga kunstiteost

Kiviõli ühishoone kunstikonkurss

Kiviõli ühishoone kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara koostöös Siseministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Kiviõli siseturvalisuse ühishoonele. Kunstiteose asukoht on peasissepääsu juures oleva varjualuse külgseinal. Hoone paikneb Ida-Virumaal Kiviõli linnas, aadressiga Viru 23.

 

Kunstikonkursi raames otsitakse Kiviõli ühishoonet ja seeläbi ümbritsevat keskkonda rikastavat taiest, mis peab esindama Eesti kunsti hetkeseisu ning olema sobiv ja kohane siseturvalisuse ühishoonele, nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest.

 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 17. august 2022 kell 15.00. Käimasolevate kunstikonkursside võistlusjuhendid leiab Riigi Kinnisvara kodulehelt www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

 

Otsitav kunstiteos hoone peasissepääsu varjualuse külgseinal on mõeldud hoone sissepääsu ilmestamiseks ning positiivseks tervituseks hoonesse sisenemisel. Varjualuse külgseinal kunstiteose jaoks planeeritud ala maksimaalsed mõõdud on 2,2 x 3,15 meetrit. Taiese asukoht on hästi vaadeldav kõigile külalisväravatest saabujatele ja on nähtav ka Viru tänaval liiklejatele. Märksõnadeks on sõbralikkus, esinduslikkus ja riigi kohalolek.

 

Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme  ja materjale. Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast mittepõlevast materjalist või materjalidest – soovitatavalt metall, looduslik kivi, keraamika, klaas või nende omavaheline kombinatsioon. Pimedal ajal peab taies olema maitsekalt valgustatud.

 

Kiviõli Päästeameti ja Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone arhitektuur on lakooniline ja askeetlik. Ühishoone terrakota-toonides fassaadi matriitspinna aktsendiks on pikk must horisontaalne varikatusemaht.

 

Kunstikonkursi žüriisse kuuluvad žürii esimees Kiviõli ühishoone arhitekt Martin Aunin, Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuuri prefekt ja Siseministeeriumi esindaja Tarvo Kruup, Päästeameti Ida-Virumaa päästepiirkonna juhataja Tarmo Anton, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Lauri Sillak, Tiiu Kirsipuu ja Sofi Arshas, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Johannes Saar, Mait Väljas ja Mari Vallikivi,  Lüganuse Vallavalitsuse esindaja Anu Needo. Lisaks osaleb žürii töös hääletusõiguseta eksperdina Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Kätlin Pihlak.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 39 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 1950 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

 

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.

 

 

Lae alla:

Kiviõli ühishoone kunstikonkursi võistlusjuhend

Kiviõli ühishoone kunstikonkursi võistlusjuhendi lisad