Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Kuulutati välja Pärnu sisejulgeoleku ühishoone kunstikonkurss

Pärnu sisejulgeoleku ühishoone

Pärnu sisejulgeoleku ühishoone

Riigi Kinnisvara koostöös Siseministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Pärnu sisejulgeoleku ühishoone peasissepääsu betoonvarikatusele.

 

Plaanitav kunstiteos võib kasutada kogu betoonvarikatust, kaasa arvatud varikatuse külgseinte sise- ja välispinnad ja katuslae sise- ja pealispind. Kunstiteose lähtekohaks on hoone funktsiooni ja teose positiivse mõju sümbioos. Kunstiteos peab sobituma hoone arhitektuuriga ning kuuluma 21. sajandi innovatiivsesse konteksti.

 

Žüriisse kuuluvad Pärnu ühishoone arhitekt Martin Aunin (Novarc Group), hoone sisearhitekt  Tüüne-Kristin Vaikla (Vaikla Stuudio), Eesti Kunstnike Liidu esindajad Marko Laimre, Reet Varblane ja Neeme Külm, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Rael Artel ja Andres Kurg, Pärnu linna esindaja Janno Poopuu, Siseministeeriumi asekantsler Piret Lilleväli ning hääletusõiguseta tehniline ekspert Aigo Keskküla Riigi Kinnisvarast.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 65 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 975 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 2. aprill 2020 kell 15.00.

 

Võistlusjuhendi on kättesaadav Riigi Kinnisvara kodulehel www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

 

Kunstikonkursi korraldamise kohustus tuleneb 2011. aastal jõustunud kunstiteoste tellimise seadusest, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Seadus rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoste tellimise ülempiir on 65 000 eurot, summadele lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks.

 

2021. aasta kevadel valmiv Pärnu sisejulgeoleku ühishoone paikneb Pärnus Tammsaare pst 61. Ühishoonesse on planeeritud Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti, Kaitsepolitseiameti, Häirekeskuse, Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse ning Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi töö- ja teenistusruumid.