Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Mustamäe riigigümnaasiumile otsitakse kunstiteost

Mustamäe riigigümnaasium otsib kunstiteost

Mustamäe riigigümnaasium otsib kunstiteost

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus tehnikasuunaga Mustamäe riigigümnaasiumile.

 

Loodav taies peab olema sobiv ning kohane Mustamäe riigigümnaasiumi saali nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Kunstiteose temaatika võiks olla seotud hariduse, vaimse arengu ja teadmiste omandamisega. Innustavateks märksõnadeks on tehisintellekti kodu, energiamudel ja digitaalne utoopia.

 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 1. juuni 2022 kell 15:00.

Kunstikonkursid ja võistlusjuhendid leiab Riigi Kinnisvara kodulehelt  www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

 

Kunstiteos hakkab paiknema kolmel etteantud terasraamil, mis toetuvad II korruse aula lavale ning kinnituvad III korruse lakke. Kolmeosaline taies hakkab olema lava taustaseinaks, kus külgedelt pääseb lavale ja mille ees toimuvad koolipere pidulikud üritused.

 

MRK paiknemisala

Eri laiusega üksteise taga kihiti paiknev teos peab olema mõlemalt poolt vaadeldav. Kunstiteose mõlema poole pindala kokku on 142.6 m2. Kõik 3 etteantud alusraami tuleb täita kunstiga, et tekiks üks terviklik kunstiteos. Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest. Väga oodatud on tahvelmaalid ning metallist, keraamikast, klaasist kollaažid ja pannood.

 

Mustamäe riigigümnaasium on planeeritud Tallinna Tehnikaülikooli linnaku serva Akadeemia tee äärde, aadressiga Akadeemia tee 25. Tegemist on esimese riigigümnaasiumiga Tallinnas. Hoone netopind koos võimlaga on 8066 m2, mida hakkavad kasutama 1080 õpilast ja 120 õpetajat.

 

Kooli arhitektuur juhindub gümnaasiumi tehnika suunast ning kannab koondnime „hõbenool“. Peahoone on kujundatud nooljalt hõbedase kosmoselaeva laadis sõidukina, mis justkui hõljub esimese korruse sise- ja välismaastiku kohal. Hõbenoole ideestik on riigigümnaasiumi juures kasutusel hoone materiaalses käsitluses ning aitab rõhuda tehnika põhiväärtustele – kiirusele, teravusele, täpsusele.

 

Mustamäe riigigümnaasiumi kunstiteos

 

Tallinna Mustamäe riigigümnaasiumi uue hoone on projekteerinud arhitektuuribüroo Arhitekt Must OÜ, sisearhitektuurse projekti on koostanud Mari Põld, Kadi Karmann ja assistent Elizabeth Saal.                                         

 

Kunstikonkursi žüriisse kuuluvad žürii esimees Tallinna Mustamäe riigigümnaasiumi hoone sisearhitekt Mari Põld, Tallinna Mustamäe riigigümnaasiumi direktor Raino Liblik, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Elin Kard ja Annely Köster, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Triin Tulgiste ja Rael Artel ning hääletusõiguseta ekspertidena osalevad žürii töös Tallinna Mustamäe riigigümnaasiumi hoone arhitekt Alvin Järving ja Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Jaanus Müller.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks kogusummas 110 000 eurot, millele lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 5500 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

 

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.

 

Lae alla:

Mustamäe riigigümnaasiumi kunstikonkursi võistlusjuhend

Mustamäe riigigümnaasiumi kunstikonkursi võistlusjuhendi lisad

Mustamäe riigigümnaasiumi kunstikonkursi selgitused I