Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Narva Eesti riigigümnaasiumi ja põhikooli õppehoone kunstikonkurss on avatud

Narva Eesti riigigümnaasiumi ja põhikooli õppehoone kunstikonkurss

Narva Eesti riigigümnaasiumi ja põhikooli õppehoone kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja konkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Narva Eesti riigigümnaasiumi ja põhikooli sisehoovi.

 

Kunstikonkursi raames otsitakse avalikku ruumi rikastavat, positiivset tähelepanu toovat, kõikidest külgedest vaadeldavat skulptuuri. Skulptuuri temaatika võiks olla seotud hariduse, vaimse arengu ja teadmiste omandamisega ning juhinduda märksõnadest – teekond ja sünergia.

 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 11. jaanuar 2023 kell 15.00. Käimasolevate kunstikonkursside võistlusjuhendid leiab Riigi Kinnisvara kodulehelt https://www.rkas.ee/et/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

 

Plaanitav taies hakkab asuma kooli sisehoovis kooli peasissepääsu esisel alal. Sisehoov on kõigist külgedest väga hästi vaadeldav, nii hoone terrassidelt, riigigümnaasiumi fuajeest kui ka linnaruumist. Kunstiteosele broneeritud ala hakkab ümbritsema alt valgustatud istepink. Loodav kunstiteos peab mahtuma antud istepingiga raamistatud ala piiridesse mõõtudega 2,5 x 2,5 meetrit. Teose kõrguspiirang maapinnast on 5 meetrit. Kogu paiknemisala ei pea taiesega täitma, kuid loodav kunstiteos peab olema nähtav ja mõjus.

 

Kavandatav kunstiteos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme  ja materjale. Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest, eelistatult metall, looduslik kivi, klaas või nende materjalide omavaheline kombinatsioon.

 Kunstikonkursi žüriisse kuuluvad žürii esimees Narva Eesti riigigümnaasiumi ja põhikooli õppehoone arhitekt Markus Kaasik, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Paul Mänd ja Eneken Maripuu, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Maarin Ektermann ja Elnara Taidre ning Narva Eesti Riigigümnaasiumi direktor Irene Käosaar. Lisaks osalevad žürii töös hääletusõiguseta ekspertidena Narva Eesti riigigümnaasiumi ja põhikooli õppehoone arhitekt Karin Harkmaa, Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Marek Moldau ja Haridus- ja Teadusministeeriumi riigivara valitsemise valdkonna juht Indrek Riisaar.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 110 000 eurot, millele lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 5500 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

 

Narva Eesti riigigümnaasiumi ja põhikooli hariduskompleksi on projekteerinud 3+1 arhitektuuribüroo. Narva Eesti riigigümnaasiumi ja põhikooli õppehoone hakkab paiknema Narva linnas, aadressil Hariduse tänav 3. Loodav Narva Eesti riigigümnaasium on olemuselt eestikeelne hariduslinnak, millesse kuuluvad eesti õppekeelega põhikool ja keelekümbluspõhikool ning lisaks sellele 100% eestikeelset õpet pakkuv gümnaasium. Hoone netopind kokku on 4948 m2, mida hakkavad kasutama 135 põhikooli- ja 252 gümnaasiumiõpilast. Hoone ehitustööde maksumus on 15,7 miljonit, millele lisandub käibemaks.Ida-Virumaale valmib 2023. aastal ka teine koolihoone – Narva Gümnaasium, mille hoonestus on planeeritud mööda A. Puškini tänavat, kus õppetöö hakkab toimuma eesti keeles, 60/40 mudeli alusel. Hariduskompleksi on projekteerinud Salto arhitektuuribüroo. Hoone ehitustööde maksumus on ca 13,9 miljonit eurot.2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.Lae alla:


Narva Eesti riigigümnaasiumi ja põhikooli õppehoone kunstikonkursi võistlusjuhend

Narva Eesti riigigümnaasiumi ja põhikooli õppehoone kunstikonkursi võistlusjuhendi lisad

Narva Eesti riigigümnaasiumi ja põhikooli õppehoone kunstikonkursi selgitused I