Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Narva riigigümnaasiumi sarikapidu

Narva riigigümnaasiumi sarikapidu

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.Narva riigigümnaasium ehitatakse Puškini 29 aadressil paikneva praeguse Narva Kesklinna Gümnaasiumi (tulevikus põhikooli) kõrvale. Gümnaasiumi osa kolib riigigümnaasiumi valmides üle uude hoonesse ning olemasolevat koolimaja jääb kasutama Narva Kesklinna Põhikool. Narva riigigümnaasiumisse on planeeritud õppekohti 540 õpilasele ning renoveeritavas põhikoolis umbes 860 õpilasele.


 

„Riigi poolt vaadates kannab investeering Narva Riigigümnaasiumi hoonesse vilja mitmekordselt,“ sõnas haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas. „Esiteks on see investeering haridusvaldkonda - meie ühiskonna taimelavasse. Teiseks on see panus Narva haridusellu, sümboliseerides riigi tähelepanu Eesti suuruselt kolmandale linnale.“

 

„Meie südameasjaks on üheskoos partneritega luua omanäolisi koolikeskkondi, mis on õpilastele inspiratsiooniks ja soodustavad õppimist. Valmiv koolihoone toob lisaväärtust Ida-Viru maakonnale laiemalt, sest juurdeehitus jätab vajaliku ajaloolise ruumi vanale koolimajale ning uus hoone omakorda toob värske hingamise tervele Narva linnale,“ sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

 

„Koostöös ja koosloomes peitub jõud. Seda näeme ka Narva Gümnaasiumi koolihoone ehitusel, erinevad koostööpartnerid on pingutanud ühiselt selle nimel, et Narva noortele luua kõiki ootusi ületav, kaasaegne koolimaja. Innukalt loome kooli, mille keskmes on õppija, tema enesearengu, kohanemisvõime ja eneseteostuse toetamine pidevalt muutuvas maailmas. Loome kooli, mille ustest astuvad tulevikus välja julged, ettevõtlikud ja ennastjuhtivad maailmakodanikud,” ütles Narva Gümnaasiumi koolijuht Teivi Gabriel.

 

Ehitustrusti juhatuse esimehe Kaido Somelari sõnul kuuluvad Ehitustrusti tänusõnad eelkõige partneritele ja nende töömeestele. „Keeruliste olude lainetes on suur oskus olla lubatud plaanides, selle teevad võimalikuks pikaajaliselt loodud suhted ja lugupidav käitumine oma koostööparteritega. Selline lähenemine on omane tugevale meeskonnale ja meil on väga hea meel leida sellest “paadist“ ka Tellija ja projekteerijad,“ rääkis Somelar.

 

Narva riigigümnaasiumi hoonestus on planeeritud piki A. Puškini tänavat. Koolikorpused paiknevad astmeliselt vastavalt tänavapinna kaldele ning visuaalselt moodustub erikõrgusega hoonestus, mis omakorda jagab suuremõõtmelise hoone mitmeks väiksemaks majaks. Reljeefist tulenev astmelisus on selgelt tajutav ka siseruumis, kus eritasandid moodustavad voolava ja isikupärase koolikeskkonna rõhutades selle visuaalset terviklikkust.

 

Õppehoone arhitektuurikonkursi võitis Salto AB OÜ ideekavandiga „Tahvel“, mille autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke, Martin McLean ja Ragnar Põllukivi. Hoone sisearhitektid on Marja Viltrop ja Liisa Põime. Ehitab AS Ehitustrust ja omanikujärelevalvet teostab Infragate Eesti AS.Narva riigigümnaasiumi ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ja riigieelarvest. Projekti kogumaksumus on 13,9 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ida-Virumaale valmib 2023. aastal ka teine Narva Eesti riigigümnaasiumi õppehoone, mis ehitatakse aadressile Hariduse tn 3. Hetkel käivad ehitustööd veel Rakvere, Mustamäe ja Pelgulinna riigigümnaasiumis. Sel sügisel alustavad õppetööd uutes ruumides Tallinna Muusika- ja Balletikooli ning Saue Gümnaasiumi õpilased.