Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Narva riigigümnaasiumi kunstikonkurss on avatud

Narva riigigümnaasiumi siseaed

Narva riigigümnaasiumi siseaed

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja konkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Narva riigigümnaasiumi õppehoone siseaeda.

 

Kunstikonkursi raames otsitakse avalikku ruumi rikastavat, positiivset tähelepanu toovat, kõikidest külgedest vaadeldavat skulptuuri või installatsiooni. Loodava kunstiteose temaatika võiks olla seotud hariduse, vaimse arengu ja teadmiste omandamisega. Narva on piirilinn, siit algab Eesti, siit algab Euroopa. Üheks kooli kontseptsiooni aluseks on piiride ületamine ja nende avardamine Narva noorte jaoks.Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 19. oktoober 2022 kell 15.00.Käimasolevate kunstikonkursside võistlusjuhendid leiab Riigi Kinnisvara kodulehelt https://www.rkas.ee/et/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.Otsitav kunstiteos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme  ja materjale. Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest, eelistatult metall, looduslik kivi, klaas või nende materjalide omavaheline kombinatsioon.  Materjalide kasutamisel tuleb lähtuda ilmastiku-, vandalismikindlusest ja sobivusest rajatava hoone ning ümbritseva keskkonnaga.Plaanitav taies hakkab paiknema riigigümnaasiumi hoone peasissepääsu ees olevas siseaaias, mis rajatakse puhkamiseks, välitundide läbiviimiseks ja ürituste korraldamiseks. Kunstiteos võib olla mitmest osast koosnev tervik. Taiese gabariitmõõtmed ei ole määratletud, kuid teos peab olema nähtav ja mõjus, sobituma ehitatava hoone ja ümbrusega.

 

Narva riigigümnaasiumi siseaed

 

Kunstikonkursi žüriisse kuuluvad žürii esimees Narva riigigümnaasiumi hoone arhitekt Ralf Lõoke, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Eneken Maripuu ja Aime Kuulbusch, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Anders Härm ja Andres Kurg ja Narva Gümnaasiumi direktor Teivi Gabriel. Lisaks osalevad žürii töös hääletusõiguseta ekspertidena Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Marek Moldau ja Haridus- ja Teadusministeeriumi riigivara valitsemise valdkonna juht Indrek Riisaar.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 110 000 eurot, millele lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 5500 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

 

Narva riigigümnaasium

 

Narva riigigümnaasiumi hoonestus on planeeritud mööda A. Puškini tänavat. Uus koolikorpus hakkab paiknema astmeliselt, mis on tajutav ka siseruumis, kus eritasandid moodustavad isikupärase koolikeskkonna. Hoonesse on planeeritud 540 õppekohta. Hariduskompleksi on projekteerinud Salto arhitektuuribüroo.

 

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.Lae alla:

Narva riigigümnaasiumi kunstikonkursi võistlusjuhend

Narva riigigümnaasiumi kunstikonkursi võistlusjuhendi lisad