Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Pärnu riigimaja Akadeemia tänaval otsib konkursiga kunstiteost

Pärnu riigimaja Akadeemia tänaval otsib konkursiga kunstiteost

Pärnu riigimaja Akadeemia tänaval otsib konkursiga kunstiteost

 

Riigi Kinnisvara kuulutas välja Pärnu riigimaja kunstikonkursi, et leida  konkursi teel parim kunstiteose ideelahendus rekonstrueeritava Pärnu riigimaja saali seinale. Pärnu riigimaja asub aadressil Akadeemia 2.

 

Otsitav kunstiteos võiks olla positiivseks ning meeleolukaks tervituseks saalis viibijatele. Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale. Loodavate taieste tehnika ja materjal on vaba.

 

Algupäraselt on hoone ehitatud 1972. aastal arhitekt Miia Masso projekti järgi. Hoone sai 90ndatel arhitektuuribüroo Urbel ja Peil nägemuse järgi lisaks viienda korruse ja uue välisilme, mis oma vormilt ja fassaadilt meenutab Pärnule omast funktsionalistlikku stiili. Tulevane riigimaja läbib täieliku sisearhitektuurse rekonstruktsiooni Sirkel&Mall projekti järgi. Kaasajastatakse hoone tehnosüsteemid ning luuakse tänapäeva vajadustele vastav hea töökeskkond.

 

Pärnu riigimaja Akadeemia tänaval otsib konkursiga kunstiteost

 

Riigimajade eesmärk on riigiasutuste erinevad teenused kokku tuua ühte või paari valdkondlikku hoonesse, mis tähendab, et tulevikus puudub kodanikul vajadus mööda linna seigelda ning leida aega erinevate asutustega suhtlemiseks. Töötaja jaoks on riigimaja kaasaegne ja ühine töökeskkond ning platvorm, kliendi või külalise jaoks on riigimaja koht, kus on kerge ajada ametiasju.

 

2021. aasta lõpul valmivasse Pärnu riigimajja koondub kokku ühte hoonesse seni eraldi olnud 8 riigiasutust, nende hulgas Sotsiaalkindlustusamet, Tööinspektsioon, Terviseamet, Riigi Tugiteenuste Keskus, Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskus, Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakond, Rahandusministeeriumi ühisosakond ja Keskkonnainvesteeringute keskus.

 

Žüriisse kuuluvad Pärnu riigimaja hoone rekonstrueerimisprojekti sisearhitekt Evely Nurk, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Liina Unt ja Andrus Joonas, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Maarin Ektermann ja Gregor Taul, Riigi Kinnisvara esindaja Kärt Vabrit ja hääletusõiguseta tehniline ekspert  Tõnu Lensment.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 15 500 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Preemiafondi suurus on kokku 775 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 18. august 2021 kell 15.00. Võistlusjuhend on kättesaadav Riigi Kinnisvara kodulehel www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

 

Kunstiteoste tellimise seaduse kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Seadus rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoste hinna ülempiir on 110 000 eurot. Summadele lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Seaduse mõte on, et avaliku otstarbega hoone ehitamise lahutamatu osa on hoonega sobiva kunstiteose või -teoste tellimine. Selle kaudu muutub avalik ruum esteetiliselt rikkamaks. Taoline kunstiteoste sihttellimine on mujal maailmas laialdaselt tuntud juba aastakümneid.