Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Pelgulinna riigigümnaasiumi kunstikonkurss on avatud

Pelgulinna riigigümnaasiumi kuntsikonkurss

Pelgulinna riigigümnaasiumi kuntsikonkurss

Riigi Kinnisvara kuulutas koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga välja konkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumi hoone fassaadile.

 

Kunstikonkursi raames otsitakse rajatavat gümnaasiumihoonet ja ümbritsevat keskkonda rikastavat kunstiteost. Plaanitav taies hakkab paiknema Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumi koolihoone esindusliku peasissepääsu kõrval asuval fassaadil. Otsitav kunstiteos on mõeldud hoone sissepääsu aktiveerimiseks ning positiivseks tervituseks hoonesse sisenemisel. Loodav kunstiteos võiks olla seotud vaimse kasvamise ja tasakaalus arenguga ning juhinduda järgmistest kooli eripäraga seotud märksõnadest: elulisus, jätkusuutlikkus ja loomulikkus.

 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 16. november 2022 kell 15.00.

 

Käimasolevate kunstikonkursside võistlusjuhendid leiab Riigi Kinnisvara kodulehelt https://www.rkas.ee/et/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

 

Loodava kunstiteose paiknemise ala maksimaalsed mõõdud on 7,29 x 7,50 m. Teos võib ulatuda fassaadi tasapinnast eemale kuni 0,8 m. Kogu 54,3 m2 suurust paiknemisala ei pea taiesega täitma, kuid loodav kunstiteos peab olema nähtav ja mõjus.

 

Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale. Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest, eelistatult metall, kivi, klaas või nende materjalide omavaheline kombinatsioon.

 

Pelgulinna riigigümnaasiumi kuntsikonkurss

Kunstikonkursi žüriisse kuuluvad žürii esimees Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumi hoone arhitekt Ott Alver, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Mari-Liis Tammi ja Gea Sibola Hansen, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Karin Paulus ja Kädi Talvoja ning Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumi direktor Indrek Lillemägi. Lisaks osalevad žürii töös hääletusõiguseta ekspertidena Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Hindrek Werder ja Haridus- ja Teadusministeeriumi riigivara valitsemise valdkonna juht Indrek Riisaar.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 110 000 eurot, millele lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 5500 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

 

Uue gümnaasiumi õppekava fookuseks on suure ühiskondliku mõjuga küsimused (muuhulgas kliima- ja keskkonnaküsimused, demokraatia jätkusuutlikkus, kvaliteetne linnaruum ja vaimne tervis). Kool hakkab paiknema Tallinnas aadressil Kolde pst 67a. Õppehoone suletud netopind on 8274 m2, mis on kavandatud ca 1080 õpilasele.

 

Pelgulinna riigigümnaasiumi kuntsikonkurss

 

Rajatava koolihoone on projekteerinud Ott Alver, Kaire Koidu, Lisett Laurimäe, Karoliine Kuus ja Katrin Vilberg arhitektuuribüroost Arhitekt Must.

 

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.

 

Lae alla:

Pelgulinna riigigümnaasiumi kunstikonkursi võistlusjuhend

Pelgulinna riigigümnaasiumi kunstikonkursi võistlusjuhendi lisad