Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Rae riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Rae riigigümnaasiumi sarikapärja allatoomine. Fotod: Laur Eik Komissarov

Rae riigigümnaasiumi sarikapärja allatoomine. Fotod: Laur Eik Komissarov

Täna, 19. mail võeti alla sarikapärg Jüri alevikku loodavalt Rae riigigümnaasiumilt, kus hakkavad õppima pea 600 gümnasisti. 14,3 miljonit maksev puithoonest koolimaja avatakse 2024. aasta alguses.

 

Koolihoone on planeeritud kuni 540 õpilasele, ca 60 õpetajale ja muule personalile. Lisaks uuele koolimajale saavad õpilased ja kohalikud vallaelanikud endale värske spordihoone.

 

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Henry Kattago tänas ehitajaid ja kooliperet seni tehtud hea töö eest ning soovis jõudu ja kindlameelsust koolimaja lõplikuks valmimiseks. “Rae riigigümnaasiumi loomine sümboliseerib meie ühist pingutust selle nimel, et pakkuda piirkonna noortele kvaliteetset gümnaasiumiharidust kaasaegses õpikeskkonnas. See on samm lähemale tugeva ja kogukonnapõhise hariduskeskuse loomisele Rae vallas, kus on lõimitud nii kool, huviharidus, noorsootöö kui ka sport ja kultuur.”

 

 „Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga panustab uute jätkusuutlike koolihoonete rajamisega paremasse tulevikku. Seda nii otseses kui kaudses mõttes – meie ülesanne on luua hoone kasutajatele kaasaegne ja õpikäsitlusi toetav koolikeskkond. Uue aasta alguses saavad Rae valla õpilased rõõmustada, sest Rae riigigümnaasiumist saab piirkonna kaasaegsem puidust koolihoone,“ sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

 

"Ehitus on jõudnud järgmisesse etappi. Tänan südamest iga ehitusega seotud inimest tema panuse eest. Väikestest töölõikudest kasvab lõpuks suurteos. Nurgakivil ütlesin, et minu ülesanne on sellele hoonele väärikas sisu luua – hetkel töötame õppejuhiga õppekava koostamise kallal, mille kõrguse saavutame septembris,“ ütles Rae Gümnaasiumi koolijuht Sirje Kautsaar.

 

Merko Ehitus Eesti üldehitusdivisjoni direktor Marek Hergauk sõnas, et üle poole ehitusajast on selja taga ja veidi vähem veel ees. „Tellija ja arhitekti valitud lahendused on lennukad ja ambitsioonikad, Rae valda valmib üks Eesti kaasaegsem ja keskkonnasäästlikum koolimaja. Sellist hoonet on ehitajal alati huvitav rajada ning jätkub tempokas töö,“ lisas Hergauk.

 

Riigigümnaasiumi ehituslepingu maksumus on ligikaudu 14,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Koolihoone ehitatakse kolme maapealse ja ühe maa-aluse korrusega, mille juurde kuuluvad välitegevusalad sportimiseks ja õppimiseks, juurdepääsu- ja liikumisteed, autoparkla koos elektriautode laadimise võimalusega ning rattaparkla kuni 195 jalgrattale. Planeeritava riigigümnaasiumi õppehoone eeldatav suletud netopind on ca 4356m².

Rae riigigümnaasium asub aadressil Aruküla tee 22 ja Tuule spordihoone aadressil Talli tn 2 Jüri alevikus.

 

Nii Rae riigigümnaasiumi kui ka spordihoone arhitektuurivõistluse võitsid KOKO arhitektid ideekavandiga „Lennuk“. Ideekavandi autorid on Andrus Kõresaar, Raivo Kotov, Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Xenia Angela Sooniste, Eleriin Tekko ja Lilian Männikust. Mõlema hoone sisearhitektid on Raili Paling, Liis Lindvere ja Kadri Kaldam.  Maastikuarhitektid Eleriin Tekko ja Elina Koel. Riigigümnaasiumi hoonet ehitab Merko Ehitus Eesti AS. Omanikujärelevalvet teostab Sweco EST OÜ.

 

Rae riigigümnaasiumi ehitust rahastatakse riigieelarvelistest ja Euroopa  Liidu toetusmeetmest „Gümnaasiumivõrgu korrastamine perioodil 2014-2020“ ning spordihoone ehitust rahastab Rae vald.