Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Rae riigigümnaasiumi ja spordihoone arhitektuurivõistluse võitis KOKO arhitektid ideekavandiga „Lennuk“

Rae riigigümnaasiumi arhitektuurivõistlus

Rae riigigümnaasiumi arhitektuurivõistlus

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Arhitektide Liit korraldasid Rae riigigümnaasiumi (Aruküla tee 22) ja spordihoone arhitektuurivõistluse (Talli tn 2), mille võitis KOKO arhitektid ideekavandiga „Lennuk“. Ideekavandi autorid on Andrus Kõresaar, Raivo Kotov, Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Xenia Angela Sooniste, Eleriin Tekko, Liis Lindvere ning Lilian Männikust.„Tore on näha, et konkursi võitis kaasaegse hariduse kõrgetele ootustele vastav lahendus. Usun, et uus riigigümnaasiumi maja saab kooliperele imeliseks kohaks, kus õppida ja õpetada, sõpru saada ja elust rõõmu tunda“, sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Ministri sõnul sobivad uue riigigümnaasiumi õppehoone ja spordihoone suurepäraselt ümbritsevasse keskkonda ning moodustavad Jüri Gümnaasiumiga ühtset haridusruumi.Riigi Kinnisvara projektidirektor ja konkursi koordinaator Raivo Toom selgitas žürii tagasisidet võitjale: „Žürii hinnangul on võidutöö innovatiivne ja selle vormistus professionaalne. Lahendus vastab püstitatud ülesandele ja ruumiprogramm on nõutud mahus. Ideekavand vastab detailplaneeringu lähtekohtadele. Hoonete plaanilahendused on selged ja läbitöötatud, spordihoone plaan eeskujulikult lihtne ja funktsionaalne. Koolihoone tekitab selge maamärgi ning mõjub esinduslikult,“ võttis Toom žürii tagasiside kokku.  
Arhitektuurivõistluse teine koht läks ideekavandile „Origami“, mille esitas konkursile arhitektuuribüroo DAGOpen ning autoriteks on Anna Solts, Saamuel Rammo, Jaan Kuusemets, Erko Luhaaru ja Allar Esko.

 

OrigamiKolmanda koha saavutas ideekavand „Eksoskelett“, autoriteks Mari Rass, Alvin Järving ja Ott Alver arhitektuuribüroost Arhitekt Must.

 

EksoskelettErgutuspreemia võitsid ideekavandid „Hõbe“, autoriks Kai Süda, Risto Parve, Heldi Jürisoo, Marju Tammik ja Margit Valma arhitektuuribüroost Karisma arhitektid ning „Uuno“ arhitektuuribüroo Kuu ning autorid Juhan Rohtla, Liis Juuse ja Johannes Aasmäe.

 

Hõbe

Hõbe

 

Uuno

UunoRae riigigümnaasiumi koolihoone on planeeritud kuni 540 õpilasele ning 36-54 õpetajale ja muule personalile. Hooned kavandatakse ja ehitatakse etapiliselt. Esimeses etapis ehitatakse õppehoone 360 õpilasele, välialad ning spordihoone. Teises etapis rajatakse õppehoone juurdeehitus lisaks 180 õpilasele. Planeeritava riigigümnaasiumi õppehoone eeldatav suletud netopind on ca 4020 m², spordihoone suletud netopind on ca 2100 m².Rae riigigümnaasiumi ja spordihoone arhitektuurivõistluse žüriisse kuulusid esimees Indrek Riisaar Haridus- ja Teadusministeeriumist ning liikmetena Eesti Arhitektide Liidu arhitektid Hindrek Kesler, Andro Mänd ning Eesti Maastikuarhitektide Liidust Lidia Zarudnaya. Võistlusülesande koostas ja žürii töö protokollis arhitekt Kalle Komissarov.Ideekonkursi preemiafond on kokku 21 000 eurot. I koht 8000 eurot, II koht 6000 eurot ja III koht 4000 eurot. Ergutuspreemiaid anti välja kaks ning kokku summas 3000 eurot.Järgmisena korraldab Riigi Kinnisvara AS väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse projekteerimistööde tellimiseks ideekonkursi võitjaga. Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.Fotod võidutöödest (pildi info on salvestatud foto nimena): https://photos.app.goo.gl/hBo4UtnJf2qGkChb7