Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Rae riigigümnaasiumi õppehoonet hakkab ehitama AS Merko Ehitus Eesti

Rae riigigümnaasiumi eskiis. KOKO arhitektide ideekavand «Lennuk».

Rae riigigümnaasiumi eskiis. KOKO arhitektide ideekavand «Lennuk».

29. augustil 2022. aastal sõlmisid AS Merko Ehitus Eesti ja Riigi Kinnisvara AS lepingu Rae riigigümnaasiumi õppehoone ehituseks Jüri alevikus.

 

Lepingu raames ehitab Merko kolme maapealse ja ühe maa-aluse korrusega koolihoone, mille juurde kuuluvad välitegevusalad sportimiseks ja õppimiseks, juurdepääsu- ja liikumisteed, autoparkla koos elektriautode laadimise võimalusega ning rattaparkla kuni 195 jalgrattale. Lepingu maksumus on ligikaudu 14,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööd valmivad 2024. aasta alguses.

 

„Jüri saab omale uue, selge ja esindusliku arhitektuurse maamärgi, mida tulla vaatama lähemalt või kaugemalt. Koostöös hea partneri AS-iga Merko Ehitus Eesti valmib Jürisse kaasaegne, ristkihtpuidust keskkonna- ja energiasäästlik ning mitmekülgne koolihoone, mis loob eeskujuliku õppekeskkonna Rae valla lastele,“ sõnas Riigi Kinnisvara projektidirektor Raivo Toom.

 

„Investeering õppimiseks võimaluste loomisesse on parim viis tulevikku ehitada. Rae vallas valmib arhitektuurselt kaunis, kaasaegne ja insenertehniliselt huvitav hoone, milles saab olema hea õhkkond nii õpilaste kui koolipere jaoks. Anname oma parima, et heas koostöös tellijaga saaks valmis kvaliteetne ja mugav kodu haridusele,“ ütles Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov.

 

Rae riigigümnaasiumi õppehoone rajatakse Rae valda, Jüri alevikku aadressile Aruküla tee 22. Hoone ehitusalune pind on 2780 ruutmeetrit ja suletud netopind 4357 ruutmeetrit. Koolihoone on mõeldud kuni 540 õpilasele. 

 

Õppehoone ja Rae spordihoone ühise arhitektuurikonkursi võitis 2020. aastal arhitektuuribüroo KOKO arhitektid ideekavandiga «Lennuk», mille loojateks on Andrus Kõresaar, Raivo Kotov, Lembit-Kaur Stöör, Martin Tago, Xenia Angela Sooniste, Eleriin Tekko, Liis Lindvere ning Lilian Männikust. 

 

Rae riigigümnaasiumi projekti rahastatakse riigieelarvest ja Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.