Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Valga riigi- ja kohtumaja kunstikonkurss on avatud

Valga riigi- ja kohtumaja

Valga riigi- ja kohtumaja

Riigi Kinnisvara kuulutas välja kunstikonkursi, et leida parimad kunstiteoste ideelahendused rekonstrueeritava riigi- ja kohtumaja esimese korruse koosolekutesaali seinale. Muinsuskaitsealune hoone paikneb Valgas, aadressil Kesk tänav 12.

 

Loodavad taiesed peavad esindama Eesti kunsti hetkeseisu. Olema sobivad ning kohased riigi- ja kohtumajja nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Kunstiteoste lahendused võiks lähtuda hoone otstarbest ja ajaloolisest taustast. Otsitavatele taiestele on koosolekutesaalis broneeritud kaks kõrvuti asetsevat seinapinda – need mõlemad asukohad tuleb täita kunstiga.

 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 21. september 2022 kell 15.00. Käimasolevate kunstikonkursside võistlusjuhendid leiab Riigi Kinnisvara kodulehelt https://www.rkas.ee/et/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

 

Teosed võivad ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale. Loodavate taieste tehnika ja materjal on vaba. Taieste loomisel võib kasutada nii tasapinnalist kui ka ruumilist lahendust. Kogu paiknemisala ei pea taiesega täitma, kuid loodavad kunstiteosed peavad olema nähtavad ja mõjusad.

 

 

Valga riigi- ja kohtumaja

 

Kunstikonkursi žüriisse kuuluvad žürii esimees Valga riigi- ja kohtumaja rekonstrueerimisprojekti sisearhitekt Margit Argus, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Kaarel Eelma ja Loit Jõekalda, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Anu Allas ja Katrin Kivimaa, Riigi Kinnisvara esindajad Kärt Vabrit ja hääletusõiguseta tehniline ekspert Janek Kivilaid.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 62 100 eurot, millele lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 3105 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

 

2018. aastal käivitunud riigimajade arendusprojekti eesmärk on riigiasutuste erinevad teenused kokku tuua ühte hoonesse, mis tähendab, et tulevikus puudub kohalikul elanikul vajadus mööda linna seigelda ning leida aega erinevate asutustega suhtlemiseks. Valdavalt rajatakse uued riigimajad endistesse maavalitsuse hoonetesse, niisamuti nagu käesolev Valga riigi- ja kohtumaja. Töötaja jaoks on riigimaja kaasaegne ja ühine töökeskkond, kliendi või külalise jaoks on riigimaja koht, kus on kerge ajada ametiasju.

 

2023. aasta kevadel valmivasse Valga riigi- ja kohtumaja on planeeritud Tartu Maakohtu Valga Kohtumaja, Lõuna Ringkonnaprokuratuuri, Maksu- ja Tolliameti, Sotsiaalkindlustusameti, Põllumajandus- ja Toiduameti, Terviseameti, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti, Eesti Rahvakultuuri Keskuse, Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse, Riigi Tugiteenuste Keskuse, Rahandusministeeriumi regionaalhalduse talituse, Muinsuskaitseameti, Tööinspektsiooni, Keeleinspektsiooni, Maa-ameti, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti, Haridus- ja Noorteameti ning Keskkonnaameti tööruumid.

 

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.

 

Lae alla:

Valga riigi- ja kohtumaja kunstikonkursi võistlusjuhend

Valga riigi- ja kohtumaja kunstikonkursi võistlusjuhendi lisad