Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara koostöös SA Viljandi Haiglaga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Viljandi uue maakonnahaigla ja tervisekeskuse ehk Tervikumi esinduslikule välialale.

Kunstikonkursi raames otsitakse avalikku ruumi rikastavat, kunstiliselt ja teostuselt kõrgel tasemel kaasaegse vormikeelega skulptuuri või installatsiooni. Loodav kunstiteos võiks olla inspireeritud tervise, meditsiini või elujõu temaatikast. Kavandatav taies peaks olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest, eelistatult metall, looduslik kivi, klaas või nende omavaheline kombinatsioon. Taies võib koosneda osadest, mis moodustavad omavahel terviku. Kunstiteose gabariitmõõtmed võivad olla – kõrgus kuni 3,7 meetrit, laius kuni 4 meetrit, pikkus kuni 14 meetrit.

2023. aastal valmiva 23 000 m² suure innovaatiline kompleksi eesmärgiks on rajada meeldivat ja funktsionaalset ruumi, mis oma aatriumite ja ootealadega meenutaks pigem kaasaegset sotsiaal-kultuurilist keskust, milles on mitmekülgsed võimalused tegeleda üldise tervise, protseduuride, uuringute ja kõrgetasemelise professionaalse raviga.
 

VMHT kunstiteose kavandatud asukoht

Kunstikonkursi žüriisse kuuluvad Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse hoone arhitekt Jaan Kuusemets, SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Gea Sibola Hansen, Aime Kuulbusch ja Vergo Vernik, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Katrin Kivimaa, Anders Härm ja Viljandi linna linnakunstnik Kristi Kangilaski. Lisaks osaleva žürii töös hääletusõiguseta eksperdid – Viljandi linna peaarhitekt, arhitektuuriameti juhataja Olav Remmelkoor, SA Viljandi Haigla koostööteenuste juht Krista Valdvee, Viljandi perearstikeskuse perearst Helve Kansi ning Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Kristjan Kukk.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 110 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 5500 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 24. november 2021 kell 15.00.

Lae alla:

Euroopa Liidu IT-agentuuri peakontor (valmis 2018). Foto: M. Tomba