Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Mustamäe riigigümnaasiumis peeti sarikapidu

Mustamäe riigigümnaasiumi sarikapidu. Foto: Rene Suurkaev

Mustamäe riigigümnaasiumi sarikapidu. Foto: Rene Suurkaev

Täna oli Mustamäe riigigümnaasiumi sarikapidu, kus tähistati koolihoone maksimaalse kõrguse saavutamist. Sarikapeo traditsiooniks on tänada ehitajaid ja soovida ehituse lõpetamiseks jõudu.

 

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Pärt-Eo Rannapi sõnul hakkab Tallinnasse rajatav riigigümnaasium lisaks kvaliteetse gümnaasiumiharidusele pakkuma noortele võimalusi omandada mitmekesisemaid teadmisi nii loodus- ja täppisteaduste valdkonnas, infotehnoloogias kui ka ettevõtluses. “Gümnaasiumi unikaalne asukoht Mustamäel TalTechi ja Tehnopoli naabruses loob head eeldused asutuste vaheliseks koostööks. Usun, et valmiva gümnaasiumihoone kaasaegne õpikeskkond ja innovaatiline õppekorraldus on kindlasti inspiratsiooniks nii tulevastele õpilastele kui ka õpetajatele," tõdes Rannap.

 

Koolihoonet ümbritsev maastik on kujundatud lähtuvalt Mustamäe parklinna ideestikust – pakkudes mitmekülgselt kasutatavat avalikku ruumi, kuhu on koondatud sportimise ja väliõppe võimalused.

 

„Valmimas on keskkonnasäästlik ja innovaatiline koolihoone – Mustamäe riigigümnaasium on liginullenergia ehk A-energiaklassi hoone. Tallinn saab omale riigigümnaasiumi, kus üle tuhande õpilase saavad omale õppimist toetavad suurepärased tingimused,“ sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

 

Koolihoone rajatakse kaheks mahuliseks osaks jaotuva hoonena. Kolmnurkses hooneosas paiknevad õpperuumid ning nelinurkses hooneosas spordiruumid. Hooneosad on ühendatud maastikusse peidetud esimese korruse abil, millest liigub üle jalgrada Tehnopoli ja Mustamäe trolli lõpp-peatuse vahel.

 

„On väga hea meel meie tublide ehitajate üle, et üks suur etapp ehitusest on valmis. See annab kindlust, et see super hoone saab avada juba vähem kui aasta pärast kõigile huvilistele oma uksed. Selle kõrval käib üha aktiivsem tegevus ka koolile sisu loomiseks ja astutud on esimesed sammud tiimi loomiseks. Suur eesmärk on, et selles majas saavad kõik osalised tunda ennast toetatuna ning kogeda õppimis- ja koostöörõõmu,“ ütles koolijuht Raino Liblik.

 

„Tänasel heitlikul ja takistuste rohkel ettevõtlusmaastikul on sedalaadi keerukad ja komplitseeritud erilahendusi tulvil hoone ehitamine suur väljakutse, mis nõuab kõikide osapoolte mõistlikku asjaajamist ning suurt kaasaaitamist. Vaatamata väga keerulisele olukorrale oleme jõudnud hoone jaoks olulise verstapostini,“ kinnitas OÜ Astlanda Ehituse juhatuse esimees Kaupo Kolsar.

 

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi, mille võitis Arhitekt Must ideekavandiga „Kuppelmaastik“. Ideekavandi autorid on Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg ning Lisett Laurimäe.

 

Mustamäe riigigümnaasiumit ehitab OÜ Astlanda Ehitus. Ehituslepingu maksumuseks on ligi 13 miljonit eurot. Sisearhitektuuri eest hoolitseb T43 Sisearhitektid ning maastikuarhitektuuri eest OÜ Väli. Konstruktsioonide projekteerimise eest vastutab Inseneriprojekt OÜ ja tehnosüsteemid projekteeris Aden Projekt OÜ. Omanikujärelevalvet teostab Tallinna Linnaehituse AS

 

Mustamäe riigigümnaasiumi netopinnaks on koos võimlaga ca 8066 m2, mis mahutab õpilasi 1080, lisaks õpetajad ja personali kokku 120 inimest. Ehituse perspektiivses teises etapis on ette nähtud laiendus õppetööd toetavatele ruumidele, millega koos on hoonete brutopind kuni 16 000 m2. Mustamäe riigigümnaasium asub Tallinnas,  Akadeemia tee 25. Hoone rajamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond. Koolimaja alustab tegevust 2023. aasta 1. septembril.