Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Kogemus haridusasutuste rajamisel ja haldamisel

Aastate jooksul oleme Haridus- ja Teadusministeeriumi tellimusel rajanud 14 riigigümnaasiumit. Meie hallata on ligi 560 tuhat m2 haridus- ja teadusasutust, mis on umbes 17 ERMi peahoonet või 78 A Le Coq Arena jalgpallistaadionit. Rajamisel on praegu 7 kooli.

Riigigümnaasiumid

Alates aastast 2012 oleme juhtinud investeeringuid riigigümnaasiumite rajamisse ligi 81 miljoni euro ulatuses, millega oleme loonud paremad õpivõimalused ligi 6000 õpilasele.

Uued koolihooned valmivad kaasaegse taristu ja kõigi kaasaegsete võimalustega viljakaks õppetööks. Riigigümnaasiumite rajamisel pöörame rõhku nii keskkonnale, hoone energiatõhususele kui ka sisekliimale.

Põlva Gümnaasium on esimene Eesti liginullenergia koolihoone ja esimene projekt Eestist, mis jõudis Euroopa Komisjoni poolt korraldatava konkursi RegioStars Awards 2017 finaali Euroopa energiaühenduse kliimameetmete kategoorias. 

Põlva riigigümnaasium

Meie rajatud riigigümnaasiumid on võitnud ka mitmeid teisi auhindu:

Rapla Gümnaasium:

  • Eesti Arhitektide Liidu aastapreemia 2018 – Delfi lugejate lemmik


Viimsi Gümnaasium:

  • Aasta Tehasemaja 2019 konkursil parim avalik hoone
  • Aasta liimpuitehitis 2018 ning rahva lemmik
Viimsi riigigümnaasium

Hallatavad haridusasutused

Haldame ligi 560 tuhande m2 suletud netopinnaga haridus- ja teadusasutust, mis moodustab kogu meie hallatavatest hoonetest üle 42%. See teeb Haridus- ja Teadusministeeriumist meie kõige suurema kliendi.

Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool

Tallinna kohtumaja (valmis 2018). Foto: M. Tomba