Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Kolde pst riigigümnaasiumi õppehoone arhitektuurikonkursi võitis Arhitekt Must ideekavandiga „Seitse venda“

Seitse venda

Seitse venda

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Arhitektide Liit ning Tallinna linnavalitsus korraldasid Kolde pst riigigümnaasiumi õppehoone arhitektuurikonkursi (Kolde pst 67a), mille võitis Arhitekt Must ideekavandiga „Seitse venda“. Ideekavandi autorid on Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg ning Lisett Laurimäe.
 

Seitse venda

Seitse venda

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps toonitas võidutööd kommenteerides, et järjest uued loodavad riigigümnaasiumid ei kätke endas mitte üksnes uusi hooneid, vaid ka uutmoodi õppimist. „Koos õpikäsituse muutumisega peab muutuma ka kooliruum, pakkudes tõhusat tuge õpetajate ja õpilaste igapäevasele tegutsemisele. Hea kooliruum on läbi mõeldud ja mõtestatud keskkond, kus õppida saab kõikjal. On rõõm näha, et üks selline koolikeskkond on taas sündimas,“ ütles Reps.

Riigi Kinnisvara projektidirektor ja konkursi koordinaator Raivo Toom selgitas žürii tagasisidet võitjale: „Žürii hinnangul on võidutöö selge ja sümpaatse mahulise planeeringuga kontseptsioon, mis sobitub hästi ümbritsevasse linnaehituslikku konteksti. Meeldiv ja põhjalikult on läbitöötatud siseruumi lahendus, kus avatud alad on hästi liigendatud, mis pakub mitmekesist tegevusruumi. Campuse​-ala väliruum on põhjalikult läbi lahendatud,“ võttis Toom žürii tagasiside kokku.  

Arhitektuurikonkursi teine koht läks ideekavandile „Kuu“, mille esitas konkursile arhitektuuribüroo Salto ning autoriteks on Maarja Kask, Ralf Lõoke ning Martin McLean.
 

Kuu

Kuu

Kolmanda koha saavutas ideekavand „Kolm“, autoriteks Mari Hunt, Nele Šverns, Arvi Anderson, Aet Ader, Karin Tõugu, Oskars Vāvere, Līva Nordmane, Liene Adumāne-Vāvere, Mārtiņš Rusiņš, Olga Trebuhina, Vilnis Tinuss ning Emīls Maksims b210 arhitektuuribüroost.

 

Kolm

Kolm

Ergutuspreemia võitsid ideekavandid „Metsasiht“, autoriks Zane Kalniņa, Valdis Linde, Arta Lace, Rasa Gravite, Ieva Krute, Viesturs Dille, Rita Laudere, Tõnu Laanemäe ning Karlis Lauders arhitektuuribüroost Symptom Arhitekt ning „Vunkel“  arhitektuuribüroo Molumba ning autorid Karli Luik, Johan Tali, Harri Kaplan ning Heidi Urb.

 

Metsasiht

Metsasiht
 

Vunkel

Vunkel

Uus koolimaja on kavandatud kokku ca 1200 õpilasele, sh personalile. Hoone netopind on ca 7900 m². Võistlusala asub Põhja-Tallinna linnaosas, Pelgulinna asumis ning piirneb läänest ja kagust elamualadega; põhjast Kolde puiesteega; idast politseijaoskonna ning lõunast riigile kuuluva ühiskondlike ehitiste ja sihtotstarbeta maaga.


Kolde pst riigigümnaasiumi õppehoone arhitektuurikonkursi žüriisse kuulusid esimees Indrek Riisaar Haridus- ja Teadusministeeriumist ning liikmetena Tallinna Linnaplaneerimisameti arhitekt Kaidi Põldoja, Eesti Arhitektide Liidu arhitektid Markus Kaasik, Andres Lember ja Kaire Nõmm. Võistlusülesande koostas ja žürii töö protokollis arhitekt Kalle Komissarov.

Ideekonkursi preemiafond on kokku 36000 eurot. I koht 12000 eurot, II koht 9000 eurot ja III koht 6000 eurot. Ergutuspreemiaid anti välja kaks ning kokku summas 9000 eurot.

Järgmisena korraldab Riigi Kinnisvara väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse projekteerimistööde tellimiseks ideekonkursi võitjaga. Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

Fotod võidutöödest: https://photos.app.goo.gl/WebaJ9k4TX52Fb9Q7