Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Laagri riigigümnaasiumi õppe- ja spordihoonet hakkab ehitama Eventus Ehitus

Laagri riigigümnaasiumi ehitusleping allkirjastatud

Laagri riigigümnaasiumi ehitusleping allkirjastatud

Riigi Kinnisvara allkirjastas Laagri riigigümnaasiumi õppe- ja spordihoone ehituslepingu ning peatöövõtjaks sai hanke võitnud Eventus Ehitus. Laagri õppe- ja spordihoone kompleksi projekteerimise aluseks on arhitektuurivõistluse võidutöö „Kaks kantsi“, mille autorid on Anto Savi, Jürgen Lepper ja Maiu Uusmaa arhitektuuribüroost BOA arhitektid. Laagrisse rajatav kool alustab tegevust 2022. aasta 1. septembril. 

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger sõnas, et lisaks Laagri riigigümnaasiumi õppe- ja spordihoonele on ehitusleping sõlmitud ning ehitus käimas Paide, Tabasalu ning Saaremaa riigigümnaasiumites. „Ehituslepinguid oleme sõlminud kokku 21,6 miljoni euro väärtuses. Uued koolimajad saavad valmis järgmisel ning ülejärgmisel aastal,“ lisas Mäger. 

„Kevadel on plaanis välja kuulutada Tallinna Mustamäe, Rakvere ning Tõnismäe riigigümnaasiumite ehitushanked, täpsemalt sellest siis juba järgmisel aastal,“ täpsustas Mihkel Mäger.    

Laagri ehituslepingu maksumus on ligi 6 miljonit eurot (lisandub käibemaks) ning ehitustööd on plaanis valmis saada suvel 2022. Tulevase kooli eskiisid ja video (Boa arhitektid) https://photos.app.goo.gl/M1fTp2E36V7NPyv2A 

540 õpilasele ja 45 õpetajale kavandatav tänapäevane õppe- ja spordihoone ehitatakse Saue valda Laagrisse. Uue õppehoone suletud netopindala on ca 4500 m², tegemist on A-energiaklassi hoonega. Planeeritav hoonestus on kavandatud kahe mahulise kompleksina. Kinnistute (Veskitammi 24 ja Kooli tn 1) lääneserva on planeeritud spordihoone ja idaserva gümnaasiumi õppehoone, mis on omavahel ühendatud esimese korruse tasapinnas kulgeva galerii kaudu. Lahendus tagab sujuva ühenduse kahe funktsiooni vahel ja samas loob avarad vaated ning head valgustingimused gümnaasiumi õppehoonele.

Gümnaasiumi ehitust ja sisustust rahastatakse Euroopa Liidu vahenditest, spordihoone ehitust Saua valla vahenditest.