Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Sillamäe ühishoone otsib kunstikonkursiga skulptuuri

Sillamäe ühishoone otsib kunstikonkursiga skulptuuri

Sillamäe ühishoone otsib kunstikonkursiga skulptuuri

Riigi Kinnisvara koostöös Siseministeeriumiga kuulutab välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Päästeameti ja Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone peasissepääsu esisele avalikule platsile. Hoone paikneb Sillamäel, I. Pavlovi tn 4.

Otsitav kunstiteos peab olema mahuline, kõikidest külgedest vaadeldav skulptuur või installatsioon. Kunstiteose lahendus võiks lähtuda hoone otstarbest ja arhitektuursest lahendusest. Teost luues võiks lähtuda märksõnadest – sõbralik, esinduslik ja riigi kohalolek.

Kavandatav kunstiteos peaks olema ajas vastupidavast mittepõlevast materjalist või materjalidest. Kunstiteose gabariitmõõtmed ei ole määratletud, kuid taies peab olema eemalt nähtav ja mõõtmetelt sobituma ehitatava hoonega.

Žüriisse kuuluvad Sillamäe Päästeameti ja Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone arhitekt Juhan Rohtla Kuu arhitektidest, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Leena Kuutma ja Vergo Vernik, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Eha Komissarov ja Madis Tuuder, siseministeeriumi asekantsler Piret Lilleväli ning hääletusõiguseta tehniline ekspert Kristjan Kukk Riigi Kinnisvarast.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 37 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 600 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 11. detsember 2019 kell 15.00.

Võistlusjuhendi leiad Riigi Kinnisvara kodulehelt www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid

Kunstikonkursi korraldamise kohustus tuleneb 2011. aastal jõustunud kunstiteoste tellimise seadusest, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Seadus rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoste tellimise ülempiir on 65 000 eurot, summadele lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks.