Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Näituse, J. Liivi ja K.E. von Baeri tänavate vahelise kvartali planeeringu ideevõistluse võitis KOLM KOMA ARHITEKTID OÜ

Võidutöö „Aja Rütm. Mikroidentiteedid“ eskiis

Võidutöö „Aja Rütm. Mikroidentiteedid“ eskiis

Ideevõistluse eesmärk oli Tartus vanalinna muinsuskaitsealale leida parim planeeringuline lahendus uushoonestuse rajamiseks. Tegemist oli kutsutud osavõtjatega ideevõistlusega, kus osales neli arhitektuuribürood.
 


Võistluse ülesandeks oli leida Tartu vanalinna muinsuskaitsealale jääva Näituse tn 6, Näituse tn 2, Näituse tn 2a, Veski tn 26a, J. Liivi tn 3, 5 ja J. Liivi tn 7 kinnistutest koosnevale alale linnaehituslikult parim planeeringuline lahendus uushoonestuse rajamiseks, mis võetakse aluseks edasise detailplaneeringu koostamiseks. Kavandatavast uushoonestusest moodustab 75% korterelamumaa sihtotstarve ja 25% toetav otstarve.
 


Žürii hindas kavandite ideelist ja vormilist kvaliteeti, vastavust ülesandele ning selgitas anonüümselt märgusõnade kaudu välja konkursi võitja.  Zürii tunnistas ideevõistluse võitjaks töö „Aja Rütm. Mikroidentiteedid“.  Võidutöö autorid on arhitektid Annika Laidroo, Jaano Parmakson, Lisette Tiirik ja Urmo Mets, kes esindavad KOLM KOMA ARHITEKTID OÜ-d. Võidutöö auhinnaks on 10 000 eurot.

 

Žürii  sõnul on võidutöö korralikult läbi töötatud ja vormistatud lahendus, mis on leidnud parima tasakaalu planeeritavate mahtude ning olemasoleva korrapäratu keskkonna vahel.

 

Ideevõistluse žüriisse kuulusid žürii esimees Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus, Tartu linnavalitsuse ruumiloome osakonna linnaplaneerija Indrek Ranniku, Riigi Kinnisvara AS projektidirektor Kärt Vabrit, Riigi Kinnisvara AS arhitekt Kalle Komissarov, Tartu linna muinsuskaitse peaspetsialist, arhitektuuriajaloolane Egle Tamm.

 

Võistlustöödega saab tutvuda siin:
 

Võidutöö Aja Rütm. Mikroidentiteedid“. Kolm Koma Arhitektid OÜ – arhitektid: Annika Laidroo, Jaano Parmakson, Lisette Tiirik ja Urmo Mets;
 

Võistlustöö „Nõelasilm“. Arhitektuuribüroo MA OÜ – arhitektid: Egon Metusala, Liis Uustal ja Milena Gerasimova;
 

Võistlustöö Päiksetõus Verandal“. Sport OÜ – arhitektid: Kristjan Langebraun, Tõnu Laanemäe ja Tiit Sild;
 

Võistlustöö Tagahoovipark“. Arhitektuuriklubi OÜ - arhitektid Tõnis Taru ja Kaido Kepp.