Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Riigi Kinnisvara kuulutas välja projekteerimishanke Toom-Kooli 9 restaureerimiseks

Toom-Kooli 9. Foto: Raivo Toom

Toom-Kooli 9. Foto: Raivo Toom

Kordushanke korraldamise eesmärgiks on ehitusprojekti koostamine Tallinna Toomgildi endisele hoonele remondiks ja restaureerimiseks ning osaliseks ümber ehitamiseks ameti- ja esindusruumideks.

 

„Toom-Kooli 9 hoone kuulub Riigikogu Kantseleile, kuhu planeeritakse ligi 40 töökohta ning lisaks esindusruumidele ka kaks 120 kohalist saali ja erinevad koosolekuruumid. Samuti luuakse läbipääs Toompea lossi ruumidesse läbi Landskrone torni müüri,“ kirjeldas Riigi Kinnisvara projektidirektor Raivo Toom eesolevaid töid.

 

Hoone suletud netopind on 1355 m². Remondile ja restaureerimisele laienevad Tallinna Linnaplaneerimise Ameti poolt koostatud muinsuskaitse eritingimused. Hanke dokumentidega saab tutvuda siin.

 

Pakkumiste esitamise tähtaeg on 22.06.2022

 

Ajalooliselt on olnud tegemist Toomgildi hoonega. Toomgild ehk Maarja gild oli juba keskajal asutatud organisatsioon, mis algul oli erinevaid seisusi ühendanud vaimulik vennaskond, hiljem kujunes aga Toompea ja Toompea eeslinna käsitööliste kutseorganisatsiooniks. Koos Eestimaa Rüütelkonnaga täitis Toomgild Toompeal ka teatud omavalitsuslikke ülesandeid. Gildimaja ehitamist alustati ilmselt 1517. aastal.

 

Toom-Kooli 9 hoone kuulus alates 1990. aastatest Tallinna linnale. Maja seisundit on mõjutanud mitu siin 20. sajandil toimunud tulekahju ning ka tõsine konstruktsioonide vajumine. Hoone tagatiivas on 21. sajandi algul tehtud ka avariitöid, sest see muutus varinguohtlikuks. Nüüd kuulub hoone Riigikogu Kantseleile ja mida on kavas kohaldada ameti- ja esindusruumideks.