Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Avati Rakvere Ametikooli õpilaskodu

Rakvere Ametikooli õpilaskodu

Rakvere Ametikooli õpilaskodu

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps avas täna Rakvere Ametikooli uue õpilaskodu. Tegemist on Eesti kaasaegseima õpilaskoduga, mis vastab liginullenergia nõuetele. Õpilaskodus on kohti 200 inimesele. 

 

Uus õpilaskodu on sobitatud kokku kooli olemasoleva ajaloolise hoonega. Väliselt on õpilaskodu planeeritud minimalistlikult lihtne: neljakorruseline ja ristkülikukujuline. Lisaks valmis ka mitmeotstarbeline spordiväljak ja jalgrataste hoiuruum ning parkla õpilaskodu kasutajatele ja külalistele. 

 

Rakvere Ametikooli õpilaskodu projekteeris BOA OÜ ning arhitektuurilahenduse autoriteks on Anto Savi, Jürgen Lepper, Margus Soonets ja Kaidi Piirimets. Ehitustööde peatöövõtja oli AS Merko Ehitus.

 

Õpilaskodu õueala ilmestab Jass Kaselaane teos „Koduvalvur“, mis on valgest betoonist 2,3 meetri kõrgune skulptuur. Hiiglaslik koerakutsikas õpilaskodu akende all mõjub sõbralikult ja soojalt, sümboliseerides samaaegselt ausust, lojaalsust, tarkust ning sõprussidemete hoidmist.

 

Õpilaskodu on oluline ka tulevikus valmivale Rakvere riigigümnaasiumile – õpilaskodu saavad ühiselt kasutada mõlema õppeasutuse õpilased.