Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Eesti Keele Instituudi büroohoone kunstikonkurss on avatud

Eesti Keele Instituudi büroone kunstiteoste paiknemisala.

Eesti Keele Instituudi büroone kunstiteoste paiknemisala.

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja konkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Eesti Keele Instituudi büroohoone fuajeesse.

 

Kavandatav kunstiteos peab olema sobiv ning kohane Eesti Keele Instituudi büroohoone 2. korruse fuajee seinale nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Kunstiteos võiks anda edasi eesti keele elujõudu, arengut ja pidevat muutumist. Juhinduda märksõnadest – inspireeriv, helge ja uuendusmeelne ning kanda Eesti Keele Instituudi väärtusi, milleks on avatus, pühendumus, teaduspõhisus ja hoolivus.

Eesti Keele Instituudi büroone kunstiteoste paiknemisala.
Eesti Keele Instituudi büroone kunstiteoste paiknemisala.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 1. november 2023, kell 15.00.Käimasolevate kunstikonkursside võistlusjuhendid leiab Riigi Kinnisvara kodulehelt https://www.rkas.ee/et/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

 

Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale, kuid peab olema ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest, eelistatult metall, klaas, keraamika, kivi või nende omavaheline kombinatsioon.

 

Kunstikonkursi žüriisse kuuluvad žürii esimees, Eesti Keele Instituudi büroohoone rekonstrueerimisprojekti sisearhitekt Kärt Loopalu, Eesti Keele Instituudi üldosakonna juhataja Gerly Tuisk, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Peeter Laurits ja Karel Koplimets, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Karin Paulus ja Andreas Trossek ning hääletusõiguseta tehniline ekspert Priit Püss Riigi Kinnisvarast.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 20 000 eurot, millele lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 1000 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

Eesti Keele Instituudi büroohoone Tallinnas.
Eesti Keele Instituudi büroohoone Tallinnas.

Eest Keele Instituut on Haridus- ja Teadusministeeriumi hallatav riigi teadus- ja arendusasutus, mis uurib tänapäeva eesti keelt ja selle ajalugu, eesti keele murdeid ja soome-ugri sugulaskeeli ning arendab keeletehnoloogilisi lahendusi.

 

Eesti Keele Instituudi büroohoone asub Tallinna kesklinnas, aadressil Roosikrantsi 6. 1958. aastal rajatud esinduslikus hoones on tegutsenud Riiklik Projekteerimisinstituut „Estonprojekt“, hilisema nimega „Eesti Projekt“. 2022. aasta rekonstrueerimise käigus loodi tänapäeva vajadustele vastav töökeskkond.

 

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.

 

Lae alla:

Eesti Keele Instituudi büroohoone kunstikonkursi võistlusjuhend

Eesti Keele Instituudi büroohoone kunstikonkursi võistlusjuhendi lisad

Eesti Keele Instituudi büroohoone kunstikonkursi selgitused I