Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Narva kordonis toimus teenistuskoerte eluhoone ja harjutusväljaku sarikapidu

Narva kordoni kennelihoone sarikapidu

Narva kordoni kennelihoone sarikapidu

Täna, 7. augusti pärastlõunal tähistati Narva piirivalve kordonis teenistuskoerte eluhoone ja harjutusväljaku sarikapeoga hoone maksimaalse kõrguse saavutamist. Kauaoodatud teenistuskoerte kodu ja treeningpaiga ehitustööd on graafikus ja valmivad Riigi Kinnisvara juhtimisel selle aasta lõpuks.

 

Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, luues rahvapärimuse kohaselt seeläbi head suhted majavaimuga ning tagades hoonele hea õnne. Sarikat käisid alla toomas ning ehitajat tänamas Ida prefektuuri prefekt Tarvo Kruup, Narva kordoni juht Raivo Metsma, Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger ning Scandec Ehituse juhatuse liige Aivo Raud. 

 

Ida prefektuuri prefekt Tarvo Kruup avaldas head meelt, et Ida prefektuuri esimene kaasaegne teenistuskoertele mõeldud eluhoone ja harjutusväljak on varsti valmis saamas. „Usun, et see on baasiks kogu prefektuuri koerte tegevusele ning paremad tingimused ja võimalus koerajuhtidel teenistuskoeri treenida kaasaegsel treening- ja harjutusväljakul mõjub kogu meeskonnale ergutavalt,“ lisas Kruup.

 

Kauaoodatud uues eluhoones hakkavad paiknema vajalikud ruumid prefektuuri teenistuskoerte ja koerajuhtide tööks ning olmeks, aga vajadusel saavad ka koostööpartnerite koerad neid ruume kasutada. Lisaks sellele asuvad majas vajalikud toidu ja varustuse hoiuruumid, koerte hooldusruumid, veterinaari kabinet ning personali olmeruumid. Hoone kõrvale luuakse kaasaja nõuetele vastav mitmekesiste elementidega varustatud treening- ja harjutusväljak. 

 

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger ütles sarikapeol, et teenistuskoerte eluhoone ehitus on graafikus ning kulgenud plaanipäraselt. “On rõõm näha, et ehitajate töö on hoogsalt edenenud ning maksimaalne hoone kõrgus on saavutatud. Suur tänu kogu ehitusmeeskonnale seni tehtud suurepärase töö eest,” lisas ta. 

 

Narva kordonise ehitatava teenistuskoerte eluhoone ja harjutusväljaku projekteerimisleping sõlmiti Kuubik Projekt OÜ-ga 2018. aastal. Ehitustöid teostab OÜ Scandec Ehitus, omanikujärelevalvet Keskkonnaprojekt OÜ. Projekti arhitekt on Anu Kulbach. Projekti kogueelarve on 936 000 eurot ilma käibemaksuta. Selle aasta lõpuks valmivas hoones on 22 erinevat ruumi netopinnaga 177m², lisaks 10 väliaedikut teenistuskoertele. 

 

Scandec Ehituse juhatuse liige Aivo Raud lisas, et sarikapidu on iga ehitaja jaoks kui märgiline verstapost. „Hetkel oleme töödega graafikus ja anname endast parima, et kennelihoone ja harjutusväljak valmiksid selle aasta lõpuks,“ ütles Raud.

 

Lisaks Narva teenistuskoerte eluhoonele on Riigi Kinnisvaral koostöös Siseministeeriumi, PPA ja Päästeametiga töös Pärnu sisejulgeoleku, Kohtla-Järve ja Kiviõli ühishooned ning Lilleküla päästehoone. Koostööna on varasemalt valminud päästehooned Nõmmel, Kihnus, Lihulas ja Vastseliinas.