Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Nõmme päästehoones peeti sarikapidu

Nõmme päästehoone sarikapidu

Nõmme päästehoone sarikapidu

Täna peeti sarikapidu Nõmme päästehoones, millega tähistati hoone maksimaalse kõrguse saavutamist. Sarikapärga alla toomas ning ehitajatele tänu ütlemas käisid Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger, Päästeameti Põhja päästekeskuse juht Marko Rüü, Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ning Ehitus5Eco juhatuse liige Andres Neemre.

 

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger ütles, et päästehooneid on alati hea meel valmimas näha ning panustada päästjate kaasaegsesse töökeskkonda. „Lisaks Nõmme päästehoonele, jätkame koostöös Siseministeeriumi ja Päästeametiga tööd Sillamäe ühishoone ehitamisel. Täna asetatakse nurgakivi Pärnu sisejulgeoleku ühishoonele, valmis oleme saanud päästehooned Kihnus, Lihulas ja Vastseliinas. Kõik päästehooned tulevad kaasaegsed ning energiasäästlikud,“ ütles Mäger.

 

 Päästehoone renoveerimisega paranevad energiatõhusus ja sisekliima, hoone katusele paigaldatakse päikesepaneelid. Päästehoonesse on planeeritud päästetehnika garaažid, komando õppeklass, ennetus- ja noorteringi ruum. Päästjate võimalikult kiireks reageerimiseks on päästjate poolt enim kasutuses olevad ruumid ehk puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale. Teise korruse lõunapoolsesse hooneosasse on paigutatud jõusaal ning läänepoolsesse hoonemahtu kontori- ja koosolekuruumid.

 

Põhja päästekeskuse juht Marko Rüü tõdes, et juunis asetasime nurgakivi, täna peame juba sarikapidu. „Mul on hea meel, et ehitustööd nii siin kui ka Paldiski maanteel Lilleküla komandos käivad hooga, et päästjad juba õige pea enda komando uude majja saaksid. Komando ei ole enam ammu pelgalt töökoht, see on teine kodu ja selles töötav vahtkond teine perekond, mistõttu on oluline pakkuda meie missioonitundega keerulist tööd tegevatele päästjatele kaasaegset ja mugavat töökeskkonda,“ lisas Marko Rüü.

 

Nõmme päästehoone arhitekt Martin Lepplaan kirjeldas, et Nõmme päästekomando funktsionalistlik arhitektuuristiil on Nõmme linnaosale iseloomulik, hoone on end linnaruumis kehtestanud ning sobib keskkonda, seetõttu on uue päästehoone eesmärgiks järgida olemasolevat arhitektuurikeelt ning uusi elemente lisada minimaalselt. Uus hoone on laienenud vaid sisehoovi osas ning tänavapoolsed fassaadid on säilitanud esialgse mahu.

 

„Nõmme linnaosa valitsuse jaoks on oluline, et Nõmmel on oma päästekomando, kes jõuab reageerida kiirelt, kui abi peaks vaja minema.“ Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis rääkis, et Nõmme Päästekomando alguseks võib pidada 1910. aastat, mil aktiivsemad Nõmme elanikud asutasid vabatahtliku tuletõrje. „Järgmisel aastal täitubki 110 aastat Nõmme tuletõrje loomisest ja on omamoodi sümboolne, et Nõmme päästjad saavad selleks tähtpäevaks endale kaasaja nõuetele vastava hoone ning tänapäevased tööruumid,“ lisas ta.

 

Märtsi keskpaigas alustatud Nõmme päästehoone renoveerimise ajal asuvad päästjad Vääna tänaval, renoveeritud majja kolitakse tagasi selle valmimisel 2020. aasta suvel. Päästehoone torni katusele on planeeritud lipumast koos Eesti lipuga, nii nagu see oli originaalis. Nõmme päästehoone projekteerija on ConArte OÜ ning arhitekt Martin Lepplaan. Ehitaja Ehitus5ECO ning ehitusmaksumus on 1,9 miljonit eurot. Päästehoone valmib suvel 2020.

 

„Ehitus5ECO OÜ-l on hea meel et me saame olla osalised Nõmme ja Päästeameti jaoks olulise hoone valmimisel. Sellise hoone rekonstrueerimine on ehitajale huvitav ja väljakutseid pakkuv, üllatusi on jagunud ka Nõmme Päästekomando ehitusele. Tänan koostöö eest projekteerijat, tellijat, omanikujärelevalvet ja kõiki koostööpartnereid. Sarikapidu on alati olnud ehituse „ekvaatoriks“ kus hoone maht on valmis saamas, kuid  poole pingutust ootab alles ees. Anname endast parima, et hoone valmiks tähtaegselt,“ ütles Ehitus5ECO juhatuse liige Andres Neemre.

 

Eskiisid Martin Lepplaan: https://photos.app.goo.gl/W2ypmEnTWh3naoVr5.