Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Ruhnu ühishoone suurendab turvatunnet saarel ja päästevõimekust nii maal kui ka merel

Ruhnu ühishoone nurgakivi. Foto: Reigo Jõe

Ruhnu ühishoone nurgakivi. Foto: Reigo Jõe

Ruhnu saarele rajatav Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone sai täna, 19. juulil nurgakivi. Ligi 2,5 miljonit maksvas ühishoones alustatakse tööd 2023. aasta kevadel.

 

„Siseturvalisuse ühishoonete rajamine erinevatesse Eesti piirkondadesse näitab, kuivõrd oluliseks peab riik pääste- ja politseitöö head kvaliteeti ning oma töötajate heaolu sõltumata asukohast. Ruhnu saarele rajatavas ühishoones luuakse tänapäevane töökeskkond nii inimestele kui ka varustusele,“ ütles siseminister Lauri Läänemets. Siseministri sõnul võimaldab uus hoone Ruhnus kõik päästjad ja vabatahtlikud ning tehnika ühe katuse alla koondada. „Kindlasti annab loodav ühishoone saarerahvale ja saare külalisele tugeva signaali riigi kohalolekust ning pakub kõigile suurema kindlustunde nii maal kui merel,“ märkis siseminister.

 

"Ruhnu vallal ja elanikel on kahtlemata suur heameel, et nii suured investeeringud jõuavad ka väiksematesse kohtadesse, eriti sellepärast, et investeeringu maht ületab valla eelarve mitmekordselt. Ühishoone motiveerib kohalikke vabatahtlikke maa- ja merepäästjaid edasi tegutsema ühise turvatunde nimel,“ kinnitas Ruhnu vallavanem Andre Nõu.

 

„Iga inimese turvalisus on oluline, mistõttu on ka ühishoone olemasolu Ruhnu saarel turvatunde loomise mõttes hädavajalik. Kaasaegse ühishoone rajamisega kirjutame uue maamärgi saare ajalukku – ühishoone parandab nii päästetöötajate kui ka vabatahtlikke olme- ja töötingimusi, lisaks tekivad juurde nüüdisaegsed võimalused tehnika hoiustamiseks ja hooldamiseks Ruhnu saarel,“ ütles Riigi Kinnisvara projektidirektor Indrek Henk.

 

„Me oleme pikalt oodanud seda võimalust,“ lausus Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe. “See, et ühishoonete järg on jõudnud Ruhnu, näitab meie riigi suutlikkust ja suurenenud päästevõimalusi,“ lisas Lindmäe.

 

„Kuigi siin kaunil saarel ei ole püsivalt tööl politseinikku, piirivalvurit ega merepäästjat, on saare kogukonnas tubli abipolitseinik ning saarel on äärmiselt professionaalne vabatahtlik merepäästeüksus. See on ühe väga tugeva kogukonna tunnus. Usun, et ühishoone rajamine tugevdab meie koostööd turvalisuse tagamisel veelgi,“ ütles Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar.

 

Hoone tellija on Siseministeerium, projekteerija Projektibüroo OÜ, arhitekt Arhitektuuribüroo Orub OÜ, sisearhitekt Projektibüroo OÜ.  Ehitab Enska Ehitus OÜ ning ning omanikujärelevalvet teostab Infragate Eesti AS.

 

Ühishoone suletud netopindala on 548,1 m2. Projekti maksumus koos käibemaksuga ligi 2,5 miljonit eurot. Ühishoone valmimine on planeeritud 2023. aasta kevadel.

 

Ruhnu saar kuulub Saare maakonda ning moodustab koos väiksemate laidudega iseseisva Ruhnu valla, olles Eesti rannikumere vanim väikesaar. Saare pindala on 11,9 km². Rahvaarv 178.