Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse uuele ujulale on operaator leitud

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse uuele ujulale on operaator leitud (foto: Tõnu Tunnel)

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse uuele ujulale on operaator leitud (foto: Tõnu Tunnel)

Riigi Kinnisvara korraldatud riigihanke tulemusena sõlmisid Sisekaitseakadeemia ja Narva linnas tegutsev osaühing Spes Ehital 8. jaanuaril 2021 üürilepingu Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse ujula opereerimiseks. Lepingu kestvus on kokku 5 aastat ning teenuse osutamise algus on hiljemalt 30 päeva peale valduse üleandmisest ehk eelduslikult 15. veebruaril 2021. Narva õppekeskuse uus ujula on plaanis avada peale COVID-19 täielike viirusepiirangute lõppemist Ida-Virumaal ning Narva linnas.

Sisekaitseakadeemia uus ujulaga Narva õppekeskus avati sellel sügisel, hoonet tervikuna kasutab Sisekaitseakadeemia, Politsei- ja Piirivalveamet, Sisekaitseakadeemia ja MTÜ Tartu Üliõpilasküla. Õppekeskus asub aadressil Kerese tänav 14.

Uuele operaatorile antakse üürile bassein koos nende juurde kuuluvate sanitaar-, abi- ja tehnoruumidega, lisaks pakub operaator kohviku teenust. Üüripind paikneb kolmel tasapinnal, hoone -2., -1. ja 1. korrusel. Üüritava pinna sisse kuuluvad kaks tehnoruumi, bassein, basseiniruum, 2 riietusruumi, 2 wc-d, 2 duširuumi, 2 sauna, spordiinventari hoiuruum, vetelpääste administratiivruum ja kohviku teenindusruum.

Spes Ehital juhatuse liikme Anton Ivanovi sõnul on nad valmis ujula teenust pakkuma kõigile soovijatele, seda nii tudengitele kui Narva linna kodanikele. „Läbirääkimised käivad ka koolide ja lasteaedadega, et korraldada õpilaste ujumistreeninguid. Narvas tegutseb täna üks spordikooli ujula, mis on üle koormatud ja uus ujula annab paremad võimalused piirilinna lastele ujumisega tegelemiseks,“ selgitas tulevikuplaane Anton Ivanov.

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse ja Tartu Ülikooli Narva kolledži ühine õppe- ja majutushoone võitis ka selle aastal Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri valdkonna peapreemia. Hoone arhitektid on Markus Kaasik, Kerstin Kivila, Mihkel Meriste, Gert Guriev, Siim Tiisvelt ja Pirko Võmma (3+1 arhitektid). Sisearhitektid Kadi Karmann, Mari Põld, Ahti Grünberg ning Tõnis Kalve (T43 Sisearhitektid). Maastikuarhitektid Edgar Kaare, Priit Paalo ja Laura Männamaa (TajuRuum).