Teksti suurus

Reakõrgus

Kontrast

Täna avati Eesti Taimekasvatuse Instituudi uus laborihoone

ETKI laborihoone avamine

ETKI laborihoone avamine

Täna avati Jõgevamaal uus rekonstrueeritud Taimekasvatuse Instituudi laborihoone, kus on töökohad taimekaitse, taimebiotehnoloogia ja geenipanga töötajatele. Uues laborihoones on oluliselt paremad tingimused koekultuuride paljundamiseks ja pikaajaliseks säilitamiseks, molekulaarseteks analüüsideks ja taimede ettekasvatuseks kasvuhoones.
 

ETKI laborihoone

Eesti Taimekasvatuse Instituudi uus laborihoone

Labori juures on tänapäevane, aastaringselt kasutatav kasvuhoone, kus saab tegeleda erinevate taimehaiguste vaatlustega ning tänapäevase aretustegevusega. Seitsmes eraldatud boksis saab reguleerida valgus-, niiskus- ja temperatuuritingimusi. Geenipangas paranevad säilikute hoiutingimused.

Laborihoone koguinvesteering oli ligi 740 000 eurot. Lähitulevikus on ETKI-l koostöös Riigi Kinnisvaraga plaanis ehitada kolm uut hoonet teadustöö tingimuste parandamiseks ja instituudi tegevuste koondamiseks Sakust Jõgevale. Nendeks on universaalhall, kuhu koondatakse katsetehnika hoidmine ja teadlaste poolse aretusmaterjalide kuivatus ja sorteerimine, ning külmlaod seemnete pikaajaliseks säilitamiseks. Teiseks aretuskeskus II – laboratooriumid ja tööruumid köögiviljade ja heintaimede aretajatele ning agrotehnoloogia osakonna töötajatele. Kolmandaks on kavandatud uus peahoone, kuhu tulevad tööruumid, rekonstrueeritakse tänaseks vananenud kasvuhooned ja luuakse kaasaegsed tingimused kartuli aretustegevuse jätkumiseks. 

ETKI ümberkolimine täielikult Sakust Jõgevale peaks lõppema kahe aasta pärast. 

Riigi Kinnisvaral on koostöös Maaeluministeeriumiga lisaks ETKI projektidele töös Põllumajandusuuringute keskuse hoone rekonstrueerimistööd Teaduse 4/6 Sakus, Põllumajandusameti hoone rekonstrueerimistööd Teaduse 2, Sakus ning Maaelumuuseumi hoonete rekonstrueerimine Tartus.

Info ja fotod: Vooremaa ja Maaeluministeerium